logo
logo
logo
logo
oświetlenie w ogrodzie

Efektowne, praktyczne i modne oświetlenie w ogrodzie
Opublikowano: 20 maja 2024

W ogrodzie musimy postawić nie tylko na wygodne meble, ale i na oświetlenie, dzięki któremu korzystanie z zielonej przestrzeni okalającej dom będzie przyjemne oraz bezpieczne. Do wyboru mamy mnóstwo lamp z kategorii oświetlenia zewnętrznego. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Jakie modele będą połączeniem efektownej estetyki, praktycznego zastosowania oraz projektu wpisującego się w tegoroczne trendy oświetleniowe?

Ekologiczne i energooszczędne oświetlenie

Ten rok przynosi nam uwagę skierowaną na oświetlenie zewnętrzne, które jest zarówno ekologiczne, jak i energooszczędne. Będziemy zatem wybierać wśród lamp bazujących na technologii LED. Dzięki niej bowiem możemy liczyć na doskonale oświetlony ogród i najważniejsze jego strefy, ale w sposób bezpieczny dla środowiska i nie wpływający negatywnie na nasze rachunki za prąd.

Lampy zewnętrzne LED-owe to propozycja zarówno latarenek, kinkietów naściennych, lamp wiszących, jak i dekoracyjnych lamp ustawianych w bezpośrednim sąsiedztwie roślin. Z ciekawymi propozycjami możemy się zapoznać na stronie https://lightplus.pl/.

LED-owe oświetlenie jest nie tylko energooszczędne, ale i bardzo trwałe, co oznacza, że nie będziemy zmuszeni do częstej wymiany źródeł światła. Na to wszystko składa się modna estetyka – począwszy do konstrukcji klasycznych, na minimalistycznych i nowoczesnych kończąc.

Lampy solarne – bez konieczności zmian w instalacji elektrycznej

Z mody nie wychodzą lampy solarne. Doceniamy je przede wszystkim za użytkowanie bez ponoszenia dodatkowych kosztowych. Jedyny koszt to cena, którą trzeba zapłacić za wybrane lampy. Modele solarne czerpią energię słoneczną za dnia, a w nocy oferują przyjemne dla oczu światło, które pasuje do wszystkich ogrodowych aranżacji.

Takie lampy można dowolnie ustawiać, ponieważ nie wymagają podłączenia do źródła prądu. Mamy zatem dowolność w kreowaniu przestrzeni zewnętrznej za ich pomocą.

Dekoracyjne oświetlenie ścienne

Jeśli zależy nam na tym, aby ogród był nie tylko funkcjonalnie, ale i dekoracyjnie oświetlony, postawmy na dodatkowe punkty świetlne, np. oświetlenie ścienne. Mogą to być ozdobne kinkiety, które pasują do domów i ogrodów w stylu klasycznym, lub nowoczesne naświetlacze, minimalistyczne i bardzo praktyczne, idealne do eleganckich, a nawet awangardowych przestrzeni.

Materiały na oświetlenie – trendy 2024

2024 rok upływa pod znakiem zastosowania materiałów naturalnych. Do ogrodu to zatem świetny wybór! Poszukajmy lamp, w których znajdziemy drewno, bambus lub kamień, a nawet niespotykane dotąd połączenia tych charakterystycznych materiałów. Dzięki temu nasz ogród zyska na efektownym wydaniu – może nawet stworzymy przestrzeń utrzymaną w klimacie japandi? Zainspirujmy się tym stylem!

Pomyślmy o tym, gdzie potrzebujemy oświetlenia w ogrodzie, jakie ma ono spełniać funkcje i na jakiej estetyce wyznaczonych przestrzeni nam zależy. Uwzględnijmy również budżet na zakup oświetlenia oraz styl ogrodu, co pozwoli nam idealnie dobrać lampy zewnętrzne.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

oświetlenie

Oświetlenie, które wpisuje się w tegoroczne t...

Bez oświetlenia nie możemy się obejść w żadnym domowym wnętrzu...
Meble ogrodowe

Lato w ogrodzie – jak wyposażyć przydomową pr...

Ani się obejrzymy, a w naszych ogrodach zagości prawdziwe lato! W prom...
produkty do hydroizolacji

Na jakie informacje zwrócić uwagę, wybierając...

Hydroizolacja wydaje się niezwykle ważna w budownictwie oraz przy kons...
tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny: sztuka i funkcjonalność w j...

Tynk dekoracyjny to nie tylko element wykończenia wnętrz, ale również...