• Menu

  Łańcuchy śniegowe do ciągnika – dlaczego rolnik powinien je mieć?

  Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego pojazdu w okresie zimowym są łańcuchy. Łańcuchy śniegowe, które znajdą zastosowanie szczególnie wśród samochodów wjeżdżających na tereny górskie – ale nie tylko. Problem z przemieszczaniem się ciężkich, potężnych maszyn w tym właśnie czasie mają także rolnicy.

  Łańcuchy śniegowe do ciągnika

  Sezon zimowy, oblodzone drogi i silne opady śniegu sprawiają, że warto zabezpieczyć swoje pojazdy rolnicze przed niekorzystnymi warunkami.

  Łańcuchy są to połączone szeregowo płytki i łańcuchy, które mają za zadanie pokrywać bieżnik opony. To właśnie dzięki nim pojazd zwiększa swoją przyczepność do podłoża, co w okresie zimowym jest szczególnie ważne. Opony są elementem stycznym z podłożem w każdym pojeździe kołowym. To ich stan wpływa na nasze bezpieczeństwo. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o to, aby również ciągniki były zabezpieczone przed utrudnieniami w poruszaniu się. Tego rodzaju sprzęt w postaci łańcuchów śniegowych warto mieć na podorędziu, kiedy tylko zacznie się zima, a temperatura zacznie spadać poniżej zera.

  Rodzaje łańcuchów śniegowych dostępnych na rynku, wykorzystywanych do zwiększenia przyczepności opon w trudnych warunkach atmosferycznych.

  Jeśli zaś chodzi o rodzaje łańcuchów dostępnych na rynku, to w tym przypadku możemy wyróżnić kilka modeli, różniących się ze sobą sposobem montowania. Jednym z podstawowych rodzajów jest łańcuch zwykły, dosyć trudny w montażu. Łańcuch ten wymaga łączenia pętli wewnętrznej. Jeśli podczas jazdy zauważymy, że jest on zbyt luźno zamontowany, warto zatrzymać pojazd i poprawić łańcuch. Innym rodzajem jest ten samonapinający się. Jest nieco łatwiejszy w użytkowaniu niż łańcuch zwykły. Łańcuch mocowany do koła z kolei wymaga zamontowania wcześniej dodatkowego uchwytu. Wówczas łańcuch przyczepiany jest do adaptera, a nałożenie i naciągnięcie go dokonuje się automatycznie, kiedy tylko koło zaczyna się obracać. Stosowany jest czasem także tak zwany łańcuch plastikowy. Zdecydowanie jest to rodzaj łańcucha, który można w łatwy i szybki sposób zamontować dzięki plastikowym elementom obejmującym koło. Niestety ten typ łańcucha sprawdza się jedynie w samochodach osobowych. W przypadku maszyn rolniczych, zakładanie łańcuchów powinno być tym bardziej koniecznością, bowiem jest to drogi sprzęt, wymagający konserwacji i przystosowywania do warunków pogodowych.

  Zima to doskonały czas na skompletowanie części, artykułów czy akcesoriów rolniczych przed rozpoczęciem prac.

  Zima to doskonały czas, aby przygotować się do ciężkiej pracy, jaka pojawi się wraz z nadejściem nowego sezonu. Bardzo często w trakcie wzmożonych prac w gospodarstwie, rolnicy nie mają zbyt wiele czasu na naprawy. Dlatego też bardzo istotne jest to, aby w odpowiedni sposób zakonserwować wszystkie maszyny i narzędzia poza sezonem tak, by w momencie, kiedy pracy jest najwięcej, móc spokojnie wykonywać swoje zajęcia. Żeby tak mogło się stać, warto wykorzystać zimę na skompletowanie wszelkich brakujących części rolniczych, uzupełnić sprzęt, który później będzie intensywnie eksploatowany. Jednym z dobrych pomysłów na zakup części rolniczych, jest możliwość skorzystania ze sklepu internetowego www.ZENOX.pl.

  Szeroka gama ponad 200 tysięcy produktów dostępnych w sklepie online sprawia, że możemy wybrać taki sprzęt, który będzie najbardziej odpowiadał naszym prywatnym preferencjom. Jeśli chodzi o wysyłkę, to jest ona błyskawiczna, a przy zamówieniach powyżej 150 złotych nie ponosimy kosztów wysyłki. Ponadto warto pamiętać także o tym, że jeśli uda nam się skorzystać z atrakcyjnej promocji lub wykorzystać dodatkowy rabat, to nasz towar będziemy mogli zakupić jeszcze taniej. Jeśli jednak nasz zakup okaże się nietrafiony, istnieje także możliwość zwrotu towaru w ciągu 100 dni. Sklep internetowy cechuje się także tym, że możemy liczyć na profesjonalną pomoc doradców przez telefon, social media, maile oraz czat funkcjonujący na stronie. Warto przygotować się w odpowiedni sposób do kolejnego sezonu, zaopatrując się w części, artykuły czy akcesoria rolnicze.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane