• Menu

  Ładowarki teleskopowe nie tylko w budownictwie

  Ładowarki teleskopowePoczątkowo ładowarki teleskopowe zostały stworzone typowo dla branży budowlanej. Jednak ich szerokie zastosowanie i ogromne możliwości sprawiły, że obecnie ładowarkę teleskopową można zobaczyć w wielu różnych branżach i na wielu różnych obszarach.

  Wszechstronność tego typu maszyn przydaje się chociażby w rolnictwie czy leśnictwie.

  Ładowarki teleskopowe coraz wyraźniej przewyższają możliwości tradycyjnych ciągników, dlatego wielu rolników decyduje się na zakup własnej ładowarki teleskopowej bądź długoterminowy wynajem od firm, które oferują tego typu usługi. W rolnictwie bardzo często można zobaczyć ładowarki Manitou, która produkuje wszechstronne maszyny, po które sięga większość polskich firm posiadających w swojej flocie ładowarkę teleskopową.

  Wybór wózków teleskopowych (tak nazywane bywają ładowarki teleskopowe) zależy przede wszystkim od finansowych możliwości gospodarza, a także od realnych potrzeb. Ładowarka teleskopowa może mieć różną wielkość, różną moc udźwigu czy różną moc silnika. Największą zaletą takich maszyn jest wyposażenie w wysuwane ramię, które przenosi i układa materiały na wysokościach. Zwykłe ciągniki rolnicze nie mają takich umiejętności. Dodatkowo ładowarki teleskopowe są bezpieczne i stabilne, łatwe w obsłudze i ekonomiczne.

  Znakomita zwrotność i doskonale opracowana konstrukcja ładowarek teleskopowych sprawia, że nadają się one do pracy w budynkach inwentarskich czy w ciasnych pomieszczeniach. Dzięki wyposażeniu w wygłuszone i przeszklone kabiny z 360 stopniową widocznością, operatorzy mogą pracować w wysokim stopniu komfortu nawet w bardzo nieprzychylnych warunkach.

  Ładowarki teleskopowe mogą być wyposażone w dodatkowy osprzęt, jak widły czy kosz narzędziowy, a nawet łyżkę. Dzięki temu mogą pomagać w przenoszeniu ogromnych snopków siana czy słomy, pomagać w transporcie materiałów budowlanych czy w przypadku leśnictwa – realizować załadunek i rozładunek drzew.

  Maszyny te charakteryzują się bardzo dużą zwrotnością, nie mają problemów z poruszaniem się w trudnym terenie, takim jak chociażby tereny leśne czy pola. Dzięki temu odnajdą się w każdych warunkach, a swoją mocą i możliwością podnoszenia i przenoszenia bardzo dużych materiałów, ułatwią pracę na roli czy pracę leśników.

  Warto przeczytać więcej na stronie https://www.podnosimy.pl/ladowarki-teleskopowe/ i zamówić wynajem ładowarek teleskopowych w województwie mazowieckim.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane