• Menu

  Laboratorium galwanotechniczne

  Galwanotechnika jest procesem skomplikowanym i wymagającym odpowiednio przygotowanego zaplecza, zarówno pod kątem technologicznym, metodologicznym, jak również chemicznym. Dlaczego jest to tak ważne i jak dopracować cały proces? Polecamy skorzystać z usług profesjonalnego laboratorium galwanotechnicznego!

  Galwanotechnika

  Dlaczego optymalizacja jest tak ważna?

  Każdy proces technologiczny powinien zostać zoptymalizowany, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, w tym wysokiej jakości produktu i wysokiej wydajności całego procesu. W przypadku galwanometrii służącej pokrywaniu podłoża warstwą metalu szlachetnego, szczególnie istotne jest, aby proces był dobrze zoptymalizowany. Dzięki temu uzyskiwane warstwy są jednorodne i odznaczają się wysoką jakością, tj. mają zwartą, gładką powierzchnię, bez ubytków i (nadmiernej) nierówności.

  W celu ich uzyskania niezbędne jest zapewnienie przede wszystkim wysokiej czystości kąpieli galwanicznej, w której nie będą obecne żadne domieszki. Ich obecność mogłaby bowiem zaowocować tym, iż atomy domieszkujące (zanieczyszczające) zostaną osadzone na powierzchni, co w efekcie przełożyłoby się na niższą jakość osadzonej warstwy – jej większą niejednorodność, porowatość, a nawet inne właściwości fizykochemiczne, niż oczekiwane.

  Profesjonalne laboratorium pomiarowe

  Aby zapewnić idealne warunki pomiarowe, istotne jest, by w szczególności kąpiel galwaniczna była wysokiej jakości, to znaczy, aby zapewniała odpowiednią czystość reagentów. W celu sprawdzenia jakości składników kąpieli galwanicznej, warto skorzystać z oferty profesjonalnego laboratorium galwanicznego, takiego jak Tegal, którego pełną ofertę można znaleźć na stronie: www.tegal.pl. Co ważne, laboratorium ma pełnić nie tylko rolę kontrolną dla klientów, ale przede wszystkim jego zadaniem jest zapewnić im możliwość poszerzania wiedzy. Ogromną zaletą jest to, iż laboratorium pracuje w Polsce, a zatem wszystkie analizy, jak również szkolenia odbywają się na miejscu, co skraca czas oczekiwania. Z kolei uzyskany certyfikat dobrych praktyk laboratoryjnych gwarantuje, iż każda próbka potraktowana jest z profesjonalną dbałością.

  Dwa przykładowe badania

  Wśród wykonywanych przez Tegal badań znaleźć można między innymi absorpcyjną spektroskopię atomową (ASA), która pozwala na wykrycie wyjątkowo niskich stężeń metali ciężkich w próbkach, np. w kąpieli galwanicznej. Metoda odznacza się przy tym dużą selektywnością – nawet wysokie stężenie pozostałych składników nie przeszkadza w analizie tego, który jest najbardziej interesujący.

  Drugą, wysoce pożądaną metodą jest UPLC (ultraciśnieniowa wysokosprawna chromatografia cieczowa), która pozwala między innymi na rozdzielnie i analizę organicznych zanieczyszczeń kąpieli galwanicznej. Dzięki temu mogą one zostać wyeliminowane i nie będą powodowały zakłóceń podczas galwanizacji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane