• Menu

  Kurtyny pasowe – wielofunkcyjne

  Kurtyny pasowe znajdują swoje zastosowanie w coraz większej liczbie branż, już nie tylko w poszczególnych gałęziach przemysłu. Poznając ich właściwości jesteśmy w stanie się przekonać, że to skuteczny sposób na utrzymanie pożądanych warunków w obiektach lub pomieszczeniach, co przekłada się na wydajniejszą i bardziej komfortową pracę urządzeń oraz osób. W jakich miejscach znajdują swoje zastosowanie kurtyny pasowe?

  Kurtyny pasowe

  Zamiast tradycyjnych drzwi

  Ciągłe otwieranie i zamykanie tradycyjnych drzwi, powoduje ich nadmierną eksploatację i prowadzi do znacznego skrócenia żywotności. W zakładach produkcyjnych, w halach czy magazynach, gdzie ruch osób i pojazdów przebiega nieustannie, to spore ograniczenie. Poza tym spośród minusów wymienia się niemożność utrzymania na stałym poziomie warunków, które powinny panować wewnątrz obiektów lub pomieszczeń. Dla pracowników zaś nie istnieje komfort płynnego przemieszczania.

  Dzięki kurtynom pasowym można wyeliminować wszystkie powyższe wady. Elastyczne pasy zawieszane na specjalnie przystosowanych systemach montażowych, są miękkie i posiadają zaokrąglone krawędzie. Pracownicy oraz pojazdy mogą się swobodnie poruszać i przechodzić przez tego typu osłonę, bez narażenia na uszkodzenia ciała bądź elementów mobilnych urządzeń.

  Tak stworzona osłona jest ochroną przed gwałtownymi zmianami temperatur, przeciągami i przemieszczaniem się zanieczyszczeń, w tym nieobojętnych dla człowieka i urządzeń pyłów. Wewnątrz obiektów, pomieszczeń bądź wydzielonych stanowisk pracy, zachowane zostają niezbędne do efektywnej pracy warunki.

  Wydzielanie stanowisk pracy

  Wydzielając stanowiska pracy, chroni się nie tylko urządzenia, ale przede wszystkim pracowników oraz osoby postronne. Chociażby stanowiska spawalnicze, gdzie praca wiąże się z wytwarzaniem promieniowań typu ultrafioletowego i podczerwonego, niebezpiecznych dla wzroku oraz skóry. Specjalne kurtyny spawalnicze pełnią rolę filtra. Chronią spawaczy, ale dzięki wydzieleniu stanowiska na terenie zakładu pracy, niezagrożone pozostają osoby postronne oraz pozostali pracownicy znajdujący się w pobliżu.

  Redukcja hałasu dla większego komfortu pracy

  Na komfort codziennej pracy i realizowania wyznaczonych zadań, mają wpływ dźwięki. Uciążliwe warunki pracy, w tym ciągły hałas, negatywnie oddziałują na narząd słuchu, grożąc jego uszkodzeniem. Ponadto to zmniejszony komfort pracy, a co za tym idzie, również mniejsza wydajność i efektywność podejmowanych realizacji.

  Stosując elastyczne pasy wykonane z PCV, można liczyć na redukcję hałasów do poziomu, który nie zagraża zdrowiu pracowników i innych osób, a także nie ma znacznego wpływu na efektywność realizowanych zadań. Takie kurtyny mogą być zatem zastosowane w różnego rodzaju zakładach pracy.

  Dla przemysłu spożywczego

  W przemyśle spożywczym utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności, a także ochrona przed dostępem zanieczyszczeń, pyłów czy kurzu, ma znaczenie dla właściwości produktów. Nie da się jednak wykluczyć regularnego ruchu osób i pojazdów, dlatego firmy stawiające na kurtyny pasowe zastępujące tradycyjne drzwi, są w stanie zapewnić utrzymanie na stałym poziomie wspomnianych parametrów.

  Tego typu kurtyny pasowe można znaleźć w ofercie firmy, o której najważniejsze informacje znajdują się na stronie https://www.kurtynypasowe.pl/.

  W miejscach zagrożonych wybuchem

  Między innymi w laboratoriach, lakierniach proszkowych, magazynach środków chemicznych, istnieje zagrożenie wybuchem. Dochodzi bowiem do gromadzenia się ładunków elektrostatycznych. Decydując się na kurtyny pasowe wykonane z folii antystatycznej, zostaje wyeliminowane ryzyko przeskoków iskier pomiędzy pasami. Ta sama właściwość wykorzystywana jest w serwerowniach oraz zakładach zajmujących się produkcją układów elektrycznych.

  Wielofunkcyjność, to główna cecha wyróżniająca kurtyny pasowe. Uwzględniając ich prosty montaż i demontaż, możliwość wykonania w kolorze oraz różnych rozmiarach, można mówić o produkcie stworzonym na miarę potrzeb współczesnego przemysłu.

   

  Jedna odpowiedź do “Kurtyny pasowe – wielofunkcyjne”

  1. magdalena ogórek pisze:

   Wielofunkcyjność, to główna cecha wyróżniająca kurtyny pasowe.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane