• Menu

  Kuchenka gazowa na działkę – o czym pamiętać przy zakupie?

  Kuchenka gazowaZwykle na działce nie ma się dostępu do prądu, co stwarza pewne problemy w przygotowywaniu posiłków na miejscu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest kuchenka gazowa, która będzie podłączona do butli gazowej. Jeżeli zastanawiasz się nad takim zakupem, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

  W sprzedaży można znaleźć wiele różnych gazowych kuchenek turystycznych przeznaczonych co stosowania zarówno na działkach, jak i biwakach czy w trakcie wypraw. Gdy potrzebujesz takiej kuchenki, która będzie łatwa do użytkowania przede wszystkim na działce, nie musisz wybieracz najlżejszego i najmniejszego modelu, a tym samym możesz też kupić model w bardziej przystępnej cenie, ponieważ to te najbardziej nowoczesne i kompaktowe są też często najdroższe.

  Kuchenki gazowe nastawne, to najlepszy wybór na działki – małe kuchenki, które składają się z palników otoczonych rusztem i wykończonych emaliowaną stalą. Mają regulatory przepływu gazu i zamykaną pokrywę, aby zabezpieczyć je przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem wtedy, gdy nie są używane. Kuchenki nastawne można kupić w różnych rozmiarach – na działki najpopularniejsze są te z dwoma palnikami, ale można również kupić kuchenki z jednym, trzema lub nawet pełnowymiarowe kuchenki z czterema palnikami. Zwykle jednak wystarczy turystyczna kuchenka z dwoma miejscami na garnki, patelnie czy czajnik.

  Przy doborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania kuchenki – powinna być stabilna, antypoślizgowa, dość ciężka, aby w ten sposób zapobiegać przesuwaniu się po blacie lub innej nawierzchni. Najlepiej, aby kuchenka miała regulowany płomień oraz zabezpieczenia przeciw wypływowe gazu.

  Jaką butlę dobrać do takiej kuchenki? Może być to zwykła butla gazowa 11 kg, która na działce wystarczy na długi czas. Warto wtedy sprawdzić, czy kuchenka jest przystosowana do jej użytku – najlepiej, aby posiadała zestaw podłączeniowy z reduktorem. Kuchenki tego rodzaju można podłączać również do mniejszych, turystycznych butli z gazem.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane