• Menu

  7 niezbędnych rzeczy na wyprawie kempingowej

  Wakacje na kempingu cieszą się dużą popularnością zarówno wśród osób podróżujących samotnie, jak i całych rodzin. Jest to nietypowy sposób odpoczynku, bez hotelowych udogodnień. Wybierając się na wyprawę kempingową, trzeba jednak zabrać ze sobą odpowiednie sprzęty, a z naszego artykułu dowiesz się, co warto mieć ze sobą.

  kemping

  Materac lub mata

  Jeśli wybierasz się na kemping i spędzisz noc w namiocie, z pewnością przyda Ci się wygodny materac. Najlepszym wyborem będzie model dmuchany, który po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Istotna jest także grubość maty lub materaca. Im jest ona większa, tym lepiej chroni przed wilgocią i chłodem z podłoża. Gruby materac zapewnia również większą wygodę. Ciekawym rozwiązaniem są maty samopompujące. Napełniają się one powietrzem w kilka minut.

  Lodówka turystyczna

  Podczas kempingów warto mieć ze sobą lodówkę turystyczną. Można przechowywać w niej jedzenie, a także napoje. Dzięki niej zawsze będziesz mieć świeże produkty spożywcze w zasięgu ręki. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele różnych modeli. Jeśli nie wiesz, jaki sprawdzi się dla Ciebie najlepiej, możesz porównać sprzęty i różne przydatne na kempingu produkty na stronie internetowej https://planujwloczege.com/. Wybierając lodówkę turystyczną, trzeba dostosować ją do swoich potrzeb, ale także do miejsca, w którym spędzisz wakacje.

  Śpiwór

  Niezależnie, czy zabierasz ze sobą wygodny materac, czy matę, warto spakować także śpiwór. Trzeba dostosować go do warunków panujących w miejscu, do którego się wybierasz. Dobry śpiwór zapewni Ci ciepło w nocy oraz komfort odpoczynku. Można dopasować model do swoich preferencji, wybierając spośród najpopularniejszych wariantów — śpiworów typu mumia lub kopertowych.

  Krzesła turystyczne

  Wakacje na kempingu to przede wszystkim odpoczynek na łonie natury. Aby jednak móc wygodnie napić się ciepłej herbaty, odpocząć podziwiając roztaczający się wokół widok, czy spędzić czas przy ognisku, potrzebne jest krzesło. Dlatego wyruszając na kemping, trzeba zabrać ze sobą odpowiednie siedzisko. Krzesła turystyczne są składane, więc nie zajmują dużo miejsca. Zwykle są także bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzą się dla każdego. Krzesła często wyposażone są w dodatkowe podłokietniki, na których mogą być umieszczone podstawki na kubek.

  Kuchenka turystyczna i zestaw garnków

  Kemping to odpoczynek w naturze, zwykle z dala od cywilizacji. Dlatego może okazać się, że nie znajdziesz w okolicy przytulnej restauracji, a posiłek trzeba będzie przygotować samodzielnie. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się kuchenka turystyczna zasilana gazem. Mniejsze modele mają tylko jeden palnik, co wystarczy do przygotowania jednodaniowego posiłku. Jeśli zabierasz ze sobą całą rodzinę, lepszym wyborem będzie kuchenka dwupalnikowa. Oprócz miejsca do gotowania przydadzą się także naczynia. Garnki turystyczne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca.

  Toaleta turystyczna

  Podróżując przyczepą kempingową, masz zapewnione miejsce do spania i gotowania. Podczas wakacji na łonie natury warto mieć jednak ze sobą także toaletę turystyczną. Sprawdzi się ona podczas podróży przyczepą lub samochodem osobowym. Większość modeli nie zajmuje dużo miejsca. Toalety turystyczne są lekkie i wygodne. Rozwiązują kłopotliwy problem załatwiania potrzeb fizjologicznych w miejscach, gdzie nie ma tradycyjnych toalet. Modele turystyczne łatwo się opróżnia i skonstruowano je tak, aby zachowały szczelność podczas przemieszczania się.

  Przedłużacz

  Na polach kempingowych często można uzyskać dostęp do prądu, jednak gniazdka umieszczone są tylko w określonych miejscach. Dlatego wyruszając w podróż, warto zabrać ze sobą własny przedłużacz. Powinien być on jak najdłuższy, najlepiej, aby miał nie mniej niż 20 metrów. Trzeba jednak zwrócić również uwagę na jakość przewodu. Kompletując sprzęt na wyjazd kempingowy lepiej zainwestować w droższe, ale wytrzymałe i solidne produkty. Jeśli wybierasz się za granicę, upewnij się, czy nie potrzebna jest odpowiednia przejściówka. Podróżując przyczepą kempingową, można zdecydować się na panele solarne. Dzięki nim zmagazynujesz energię w specjalnych bankach energii, którymi następnie naładujesz sprzęt elektroniczny. Jest to szczególnie przydatne, gdy w miejscu, w którym się zatrzymujesz, nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane