• Menu

  Korzystanie z telefonu za granicą – na co zwrócić uwagę?

  Korzystanie z telefonu za granicąNajnowsze technologie wdzierają się w niemal każdą sferę naszego życia, często znacznie je upraszczając. Na bieżąco powstają tysiące innowacyjnych i bezpłatnych udogodnień, które pomagają, a często nawet wyręczają nas w myśleniu. Wybierając się w podróż, można zaopatrzyć się tylko w zaktualizowane mapy (lub mieć je pod ręką w najświeższej wersji w trybie on-line) i często to wystarczy. Warto jednak skorzystać z aplikacji, które będą dodatkowym wsparciem w czasie wojaży.

  Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

  Wiele osób zastanawia się, jak włączyć roaming i czy w ogóle jest taka potrzeba? Większość smartfonów ma fabrycznie ustawioną opcję przełączania na roaming w momencie przekroczenia granicy z innym państwem. Jednak w przypadku wyruszania gdzieś dalej niż poza obszar EOG (Europejskiego Okręgu Gospodarczego), czyli krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Liechtensteinu i Islandii, najlepiej wyłączyć tę funkcję. Poza EOG opłaty za korzystanie z usług telekomunikacyjnych i Internetu nie będą naliczane tak, jak w Polsce, ale zgodnie z taryfą operatora określoną w regulaminie – często koszty te są wysokie. Wszystko jest uzależnione od kraju, do jakiego właśnie przyjechaliśmy.

  Google Maps – czyli wszystkie mapy zawsze pod ręką

  Aplikacji Google Maps wielu osobom nie trzeba przedstawiać, ponieważ jest ona bardzo chętnie i powszechnie używana. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest ona fabrycznie zainstalowana w każdym smartfonie, dlatego, jeżeli nie ma jej na naszym urządzeniu, najlepiej jak najszybciej ją pobrać. Instalacja nie trwa długo. Dodatkowo warto pamiętać, że Google Maps działają również w trybie offline, wymagają jednak wcześniejszej aktualizacji, której najlepiej dokonać tuż przed wyjazdem.

  Jakdojade – czyli znakomity przewodnik po Polskich miastach i wsiach

  Dzięki tej aplikacji nie ma już potrzeby zadawania pytań przechodniom o wskazanie drogi. Aplikacja ta szybko wyznaczy najszybszy dojazd z punktu A do punktu B dostępnymi środkami komunikacji, poda ceny biletów, numery autobusów, nazwy przystanków linii metra, trolejbusów i tramwajów. Oprócz tego oszacuje czas przejazdu i poda godzinę odjazdu danego środka transportu. Dodatkowo wszelkie zmiany tras są aktualizowane na bieżąco, co jest wyjątkowo praktycznym udogodnieniem.

  Couchsurfing lub Booking.com – czyli wyszukiwanie noclegu

  Couchsurfing to aplikacja popularnego serwisu, w którym ludzie oferują noclegi we własnych domach całkowicie za darmo. Jedyny wymóg to założenie profilu i oczywiście najlepiej jest, gdy samemu również przyjmuje się gości, wówczas jest się bardziej wiarygodnym członkiem społeczności. W Couchsurfingu istotne jest to, aby z wyprzedzeniem zarezerwować datę planowanego pobytu, ponieważ gospodarz nie zawsze może być dostępny w wybranym przez nas terminie.

  Booking.com to również aplikacja z bazą noclegów, ale płatnych. Są to noclegi w hostelach i hotelach – wyszukanie miejsca do spania uzależnione jest od pułapu cenowego, który sobie ustalimy.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane