logo
logo
logo
logo
Powiat Przasnyski

Kolejny raz pierwsze miejsce w Polsce – Powiat Przasnyski doceniono za inwestycje!
Opublikowano: 16 grudnia 2021

Tego jeszcze nie było w historii powiatu przasnyskiego: zdobycie dwóch pierwszych miejsc w Polsce tego samego dnia! Późnym wieczorem 6 października 2021 r. w Katowicach, podczas uroczystej gali XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, ogłoszono wyniki niezależnego rankingu pisma „Wspólnota”. W kategorii „WYDATKI INWESTYCYJNE SAMORZĄDÓW” Powiat Przasnyski zajął pierwsze miejsce w Polsce pod względem zrealizowanych inwestycji! Zaszczytne wyróżnienie dla Powiatu Przasnyskiego odebrał Starosta Krzysztof Bieńkowski, któremu towarzyszył Etatowy Członek Zarządu Paweł Mostowy. Wyróżnienie jest dowodem na to, że władze samorządu powiatowego nie zwalniają tempa, a dzięki pracowitości i zaangażowaniu Powiat znalazł się na czele wszystkich najbardziej inwestujących samorządów w kraju!

Jest to ranking, za który samorządy w żaden sposób nie płacą. Jury złożone z ekspertów sprawdza jedynie oficjalnie zrealizowane wydatki inwestycyjne wszystkich samorządów i nie decyduje w żaden sposób, kto jest pierwszy. Wynika to bowiem tylko z kwot wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Przypomnijmy, że Powiat Przasnyski zrealizował w ostatnich dwóch latach inwestycje za blisko 90 milionów złotych. Dla porównania w latach 2016-2017 było to 15 milionów złotych.

– To olbrzymie wyróżnienie – przyznał starosta Krzysztof Bieńkowski. – Zdobycie pierwszego miejsca w tak prestiżowym i obiektywnym rankingu odbieram jako ogromny sukces i motywację.  Nasz powiat jako najlepszy  samorząd w kategorii „WYDATKI INWESTYCYJNE SAMORZĄDÓW” jest rozpoznawalny w kraju. Staramy się inwestować przede wszystkim z korzyścią dla mieszkańców powiatu. Za ciężką pracę dziękuję wszystkim pracownikom, radnym popierającym nasze działania, naszym jednostkom podległym i Zarządowi Powiatu, a także wszystkim wspierającym nas osobom. W tych ciężkich czasach potrafimy zrobić dużo dobrego dla naszych mieszkańców – podsumował starosta.

Nie sztuką jest coś zaplanować. Prawdziwym wyzwaniem jest wzięcie na swoje barki ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, by te plany zostały urzeczywistnione. I co najważniejsze: doprowadzić sprawnie zamierzenia do końca. Za to właśnie nagradzane i chwalone były samorządy z całej Polski na Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Powiat Hajnowski

Region Puszczy Białowieskiej kusi inwestorów...

Powiat Hajnowski (Podlaskie) jest otwarty na nowe projekty gos...
Gorlice

Gorlice – idealne miejsce na inwestycje...

Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne czekają na...
podatek od nieruchomości

Samorządy podnoszą stawki podatku od nierucho...

Na rok 2023 r. ministerstwo określiło górny pułap stawki podat...