logo
logo
logo
logo
odszkodowanie w Anglii

Kiedy możesz uzyskać odszkodowanie w UK?
Opublikowano: 10 maja 2020

Wielka Brytania to kierunek chętnie wybierany przez osoby poszukujące pracy czy pragnące uczyć się i rozwijać karierę zawodową. Przebywając za granicą, musisz liczyć się z ryzykiem wypadku, generującego silny stres i powodującego poważne nieraz szkody. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji należy Ci się odszkodowanie. Kiedy możesz je uzyskać?

Odszkodowanie powypadkowe w Anglii — pamiętaj o swoich prawach

Wypadek zawsze jest stresującym wydarzeniem, w szczególności gdy dojdzie do poważnego uszczerbku na zdrowiu czy znacznych strat materialnych. Kiedy znajdujesz się za granicą, dodatkowo pojawić się może poczucie zagubienia, spowodowane brakiem znajomości lokalnych przepisów, barierą językową czy niemożliwością uzyskania wsparcia ze strony najbliższych. W takich warunkach część poszkodowanych nawet nie rozpoczyna starań o zadośćuczynienie.

Tymczasem niemal za każdy wypadek ktoś ponosi odpowiedzialność. Nawet jeśli przebywasz za granicą, pracując, ucząc się czy zwiedzając, masz prawo do rekompensaty. Odszkodowanie pozwoli Ci m.in. opłacić koszty leczenia, wynagrodzić stres czy skorzystać z długoterminowej rehabilitacji.

Jakie są rodzaje odszkodowań?

Odszkodowania powypadkowe w Anglii obejmują wiele różnych zdarzeń. Do najczęściej wypłacanych należą odszkodowania komunikacyjne, z których można skorzystać w przypadku poniesienia szkody na skutek wypadku drogowego. Dotyczy to nie tylko kierowców i pasażerów podróżujących samochodem, ale też osób korzystających z transportu publicznego, poruszających się pieszo lub na rowerze.

Osoby pracujące w Anglii mogą liczyć na odszkodowanie za wypadek przy pracy. Jeśli poniosłeś szkodę z winy pracodawcy, współpracownika czy w związku z nieodpowiednim sprzętem lub brakiem właściwej odzieży ochronnej, możesz wystąpić o rekompensatę. Warto wiedzieć, że jesteś chroniony także w przypadku pracy na kontrakcie czy podczas podróży służbowych.

Możesz również uzyskać odszkodowanie z tytułu różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń. Są to m.in. wypadki w miejscach publicznych, pośliźnięcia i stłuczenia, a nawet pogryzienie przez psa. Powodem do otrzymania rekompensaty są też błędy medyczne czy udokumentowany stres powypadkowy.

Na jakie odszkodowanie w UK możesz liczyć?

Wysokość odszkodowania w UK jest ściśle uzależniona od charakteru i wielkości poniesionej szkody. Pod uwagę bierze się nie tylko szkody fizyczne, ale też psychiczne czy materialne, w ten sposób uzyskując kompleksowy obraz poniesionego uszczerbku. W trakcie postępowania rozważa się takie aspekty jak m.in. trwałość poniesionych strat czy możliwość powrotu poszkodowanego do pracy lub jej brak.

Czas trwania postępowania, a zatem okres oczekiwania na otrzymanie rekompensaty, jest bardzo zróżnicowany. Zazwyczaj konieczne jest najpierw zakończenie leczenia, ponieważ w ten sposób można ustalić ostateczny wpływ wypadku na zdrowie poszkodowanej osoby. Średnio sprawy trwają 12-18 miesięcy. Eksperci dokonują decyzji na podstawie raportów medycznych czy informacji o udokumentowanych poniesionych wydatkach będących skutkiem wypadku.

Jak znaleźć pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Uzyskanie odszkodowania nie jest prostą sprawą, ponieważ wymaga skrupulatnego zgromadzenia wielu danych i przygotowania odpowiedniej dokumentacji, która potwierdzi, że do wypadku doszło z winy innej osoby, a poszkodowany poniósł w związku z tym wysokie koszty.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli do wypadku doszło za granicą. Istotnym problemem może być bariera językowa czy brak znajomości miejscowych przepisów. Dlatego warto zwrócić się o pomoc w uzyskaniu odszkodowania do profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw na terenie UK.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

opóźnienia w płatnościach

Sądy będą karać nawet za minimalne opóźnienia...

Uwaga przedsiębiorcy! Sądy będą karać za minimalne opóźnienia...
kredyt we frankach

Jak wyrok TSUE wpływa na spłacony kredyt we f...

Spłaciłeś kredyt we frankach i zastanawiasz się, co dalej? Czy możesz...
Fiskus

Podatnik wiecznym dłużnikiem fiskusa...

Fiskus wciąż może sztucznie wszczynać postępowania karne skarb...
Ogłoszenie upadłości

Kto powinien skorzystać z doradztwa przy ogła...

Ogłoszenie upadłości to trudny i skomplikowany proces, który wymaga do...