Największe inwestycje 2019 roku to: budynek biblioteki publicznej, oczyszczalnia ścieków, ponad 200 instalacji solarnych i 53 nowoczesne kotły na biomasę – wylicza Kazimierz Smal, wójt gminy Ruda-Huta, w rozmowie o ekologii i inwestycjach.
Kazimierz Smal – Oczywiście, to miejsce wynika z inwestycji i działań podejmowanych przez nasz samorząd, co wpływa bezpośrednio na stałe polepszanie różnych aspektów bytu mieszkańców. Największe inwestycje 2019 roku to: budynek biblioteki publicznej, oczyszczalnia ścieków, ponad 200 instalacji solarnych i 53 nowoczesne kotły na biomasę.
Biblioteka zapewnia łatwiejszy, bardziej komfortowy dostęp do kultury, także tej wysokiej. Jej nowoczesny budynek jest wyposażony w salę widowiskową, czytelnię, pomieszczenia dające dostęp do najnowszych technologii medialnych. Nie bez kozery nazwaliśmy ten budynek Hutą Kultury. Obiekt ma być miejscem, w którym będzie wytwarzana i rozpowszechniana szeroko rozumiana kultura. Chcemy, żeby nasza biblioteka nie kojarzyła się wyłącznie z książkami, ale także z koncertami, wystawami, prezentacjami, spotkaniami z twórcami.
Z kolei oczyszczalnia, solary i kotły stanowią kolejny punkt realizacji planu zmierzającego do maksymalnej dbałości o walory przyrodnicze naszej nadbużańskiej, malowniczej gminy. Zapewnią one czystość powietrza i wód powierzchniowych, wpływając tym samym na dobry stan zdrowia mieszkańców i turystów.
Kazimierz Smal – Jak najbardziej. Wszystkie budynki użyteczności publicznej na terenie gminy, zarówno nowe, jak i remontowane, są wyposażane w urządzenia ułatwiające dostęp niepełnosprawnym. W piętrowych budynkach, tj. urzędzie gminy i bibliotece, zamontowaliśmy windy. Wszystkie obiekty publiczne mają podjazdy i poręcze oraz odpowiednio przystosowane sanitariaty. To pokazuje, że w gminie Ruda-Huta dbamy o wszystkich mieszkańców, jak również naszych gości. Zapraszamy.
Rozmawiał Piotr Danilczuk
Tagi: ekologia, Kazimierz Smal, Ruda-Huta, samorząd
Dodaj komentarz