• Menu

  Kazimierz Smal : Gmina Ruda-Huta – tu dba się o mieszkańców

  Największe inwestycje 2019 roku to: budynek biblioteki publicznej, oczyszczalnia ścieków, ponad 200 instalacji solarnych i 53 nowoczesne kotły na biomasę – wylicza Kazimierz Smal, wójt gminy Ruda-Huta, w rozmowie o ekologii i inwestycjach.

  Zarządzana przez pana gmina regularnie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce rankingu samorządów opracowywanym przez Związek Powiatów Polskich. Czy to przekłada się na standard życia mieszkańców gminy?

  Kazimierz SmalKazimierz Smal – Oczywiście, to miejsce wynika z inwestycji i działań podejmowanych przez nasz samorząd, co wpływa bezpośrednio na stałe polepszanie różnych aspektów bytu mieszkańców. Największe inwestycje 2019 roku to: budynek biblioteki publicznej, oczyszczalnia ścieków, ponad 200 instalacji solarnych i 53 nowoczesne kotły na biomasę.

  Biblioteka zapewnia łatwiejszy, bardziej komfortowy dostęp do kultury, także tej wysokiej. Jej nowoczesny budynek jest wyposażony w salę widowiskową, czytelnię, pomieszczenia dające dostęp do najnowszych technologii medialnych. Nie bez kozery nazwaliśmy ten budynek Hutą Kultury. Obiekt ma być miejscem, w którym będzie wytwarzana i rozpowszechniana szeroko rozumiana kultura. Chcemy, żeby nasza biblioteka nie kojarzyła się wyłącznie z książkami, ale także z koncertami, wystawami, prezentacjami, spotkaniami z twórcami.

  Z kolei oczyszczalnia, solary i kotły stanowią kolejny punkt realizacji planu zmierzającego do maksymalnej dbałości o walory przyrodnicze naszej nadbużańskiej, malowniczej gminy. Zapewnią one czystość powietrza i wód powierzchniowych, wpływając tym samym na dobry stan zdrowia mieszkańców i turystów.

  A co z niepełnosprawnymi? Czy oni też mogą korzystać z tych udogodnień?

  Kazimierz Smal – Jak najbardziej. Wszystkie budynki użyteczności publicznej na terenie gminy, zarówno nowe, jak i remontowane, są wyposażane w urządzenia ułatwiające dostęp niepełnosprawnym. W piętrowych budynkach, tj. urzędzie gminy i bibliotece, zamontowaliśmy windy. Wszystkie obiekty publiczne mają podjazdy i poręcze oraz odpowiednio przystosowane sanitariaty. To pokazuje, że w gminie Ruda-Huta dbamy o wszystkich mieszkańców, jak również naszych gości. Zapraszamy.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane