• Menu

  Jakość i pracownicy Quest

  quest-reklamaRozmowa z prezesem firmy Quest Investment specjalizującej w dostawie wyrobów hutniczych oraz wykonawstwie konstrukcji stalowych

  Od jak dawna funkcjonuje firma Quest Investment na rynku branży metalurgicznej?

  – Spółka Quest Investment jest młodym podmiotem gospodarczym, funkcjonującym zaledwie od czterech lat. Jednakże w chwili obecnej może poszczycić się ugruntowaną pozycją rynkową
  w obszarze swojej działalności. Firma zaczynała, mówiąc kolokwialnie, „od jednego biurka”. Natomiast dzisiaj stanowi grupę spółek branży stalowej, specjalizujących się w sprzedaży wyrobów hutniczych oraz kompleksowym wykonawstwie usług z zakresu konstrukcji stalowych oraz budownictwa infrastrukturalnego. Należy zaznaczyć, iż to właśnie konstrukcje stalowe stanowiły filar jej działalności. Realizacja projektów, m.in. hal przemysłowych, pozwoliła na nawiązanie stałej współpracy ze znaczącymi na polskim rynku dostawcami wyrobów hutniczych. W ten sposób zbudowaną historię portfela klienta zarząd Spółki wykorzystał na rozwój działalności handlowej, która z biegiem czasu stała się drugim filarem funkcjonowania Quest Investment. Odpowiadając na drugą część pytania z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż największą wartością Spółki jest doskonale dobrany zespół pracowników, który wspólną pracą przyczynił się do osiągniętego sukcesu.

  Jak zmieniało się podejście do biznesu i partnerów handlowych z biegiem lat i zdobywania doświadczeń?

  – Podejście do biznesu od początku funkcjonowania Spółki nie uległo zmianie. W moim przekonaniu to jakość, obok kompetentnych pracowników, jest kluczowym elementem prowadzonej działalności, w związku z czym naszymi strategicznymi partnerami są wyłącznie dostawcy oferujący wyroby pewnego pochodzenia, poświadczone atestami. Jakość kosztuje, przez co i my nie jesteśmy najtańszą firmą, jednak przedsiębiorstwa coraz częściej dostrzegają, iż opieranie się wyłącznie na kryterium cenowym w perspektywie czasu jest nieopłacalne. Potwierdzają to powracający do nas kontrahenci, którzy doświadczyli negatywnych skutków inwestycji realizowanych na materiałach gorszej jakości.

  Trzeci rok z rzędu otrzymali Państwo prestiżowy Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za Najwyższą Ocenę Stabilności firmy za rok 2015, przyznany przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska. Jak udaje się utrzymać Państwu płynność finansową na tak dobrym poziomie przez tak długi czas?

  – Złoty Certyfikat jest dla Nas bardzo dużym wyróżnieniem, na który cała firma ciężko pracuje. Ponieważ stawiamy na jakość wyrobów, konkurencyjne ceny oraz rzetelność w postaci doboru odbiorców jak i dostawców, minimalizujemy przy tym ryzyko zachwiania płynności finansowej. Wtedy też jesteśmy w stanie prowadzić stały i dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa, a co za tym idzie i wyników finansowych. To właśnie one są końcowym efektem naszej ciężkiej pracy. Wynik finansowy przedsiębiorstwa to nic innego w naszym rozumieniu jak przedstawienie wartości przedsiębiorstwa w oczach naszych odbiorców i dostawców. Chcemy wspólnie dawać z nas to, co najlepsze, dostarczać to, co najlepsze i być najlepszymi pod względem jakości, standardów technologicznych i wzornictwa naszych produktów, w aspekcie odpowiedzialności społecznej i socjalnej, we wzajemnych relacjach w przedsiębiorstwie i współpracy  z naszymi partnerami, a także obsłudze klientów i osiąganiu sukcesu. Istotna jest przy tym trwałość i ciągłość efektów naszych działań. Może właśnie dlatego uzyskujemy kolejny certyfikat i osiągamy sukces.

  Quest Investment funkcjonuje system zarządzania zgodny z normą PN – EN ISO 9001 „System Zarządzania Jakością” w zakresie obrotu handlowego wyrobami hutniczymi oraz organizacji wykonawstwa konstrukcji stalowych na zamówienie klientów, zgodnie z ich specyfikacją, w której są określone wszystkie cechy wyrobu gotowego. Do czego to zobowiązuje?

  Jak już mówiłem „jakość”, obok kompetentnych pracowników, jest najlepszym wyznacznikiem pozycji firmy oraz jej największą wartością. W zakresie realizacji zamówień klientów nie pozwalamy sobie na żadne kompromisy. Certyfikowany System Zarządzania Jakością zdecydowanie usprawnił funkcjonowanie Spółki na płaszczyźnie organizacyjnej, jak również pozwolił zagwarantować naszym klientom spełnienie zdefiniowanych przez nich specyfikacji materiałowych. Nie bez znaczenia są ściśle określone procedury kwalifikacji dostawców, których doboru dokonujemy na podstawie precyzyjnie określonych kryteriów, jak również procedury kontrolingu surowca oraz wyrobu.

  W jakim kierunku zmierza obecnie Państwa działalność – handel hurtowy czy usługi przemysłowe?

  – Odpowiedź na to pytanie jest prosta – oba filary działalności traktujemy równorzędnie, w związku z czym nasze działania ukierunkowane są zarówno na wzrost sprzedaży wyrobów hutniczych, jak również na umocnienie pozycji rynkowej w zakresie wykonawstwa usług z dziedziny konstrukcji stalowych, elementów maszyn i urządzeń oraz budownictwa infrastrukturalnego.

  Rozmawiał Piotr Nowacki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane