• Menu

  Jak zapobiegać starzeniu się skóry? Kosmetyki anti aging

  Konsekwencją upływu czasu jest starzejąca się skóra i tego nie unikniemy, jednak możemy opóźnić ten proces i sprawić, że na długo utrzymamy cerę w doskonałej kondycji. Aby to osiągnąć, wystarczy systematyczna pielęgnacja – sprawdź, po jakie kosmetyki warto sięgać po skończeniu 25. roku życia.

  Nasza skóra stanowi barierę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym i jest podatna na wiele czynników, jakie mogą ją osłabiać: promienie UV, smog, wolne rodniki. Dlatego tak ważna jest skuteczna ochrona. Jednak nie chodzi o skomplikowane kuracje – wystarczy, że w swojej codziennej pielęgnacji uwzględnisz peptydy, witaminy i kwasy. To zapewni skórze balans i znakomite rezultaty na lata!

  Kosmetyki anti aging

  1. Kosmetyki z peptydami

  Są nieocenione w walce ze spadkiem jędrności i napięcia skóry. Jako składnik kosmetyków, pojawiają się w produktach do pielęgnacji skóry dojrzałej, zniszczonej i odwodnionej. Są ważnym komponentem kuracji w okresie menopauzy, kiedy wskutek utraty wody i tkanki podskórnej skóra traci swoją gęstość, staje się podatna na przesuszenie, co stymuluje pojawienie się zmarszczek.  Innowacyjne formuły z peptydami dostępne na beautikon.com/collections/kosmetyki-z-peptydami mają też silne działanie nawilżające. Oprócz tego wygładzają strukturę skóry i korygują owal twarzy, zapewniając skuteczny lifting.

  2. Kosmetyki z witaminami

  Bogate w witaminy kosmetyki to kolejna broń w walce ze zmarszczkami i skuteczny sposób, by zachować jędrną i promienną cerę na lata. Szczególnie jeśli chodzi o silne przeciwutleniacze, a więc witaminy A, C i E, które zapewniają wszechstronne efekty anti aging:

  • redukują zmarszczki,
  • wyrównują przebarwienia i niedoskonałości,
  • zapewniają lepsze nawilżenie, a w efekcie gładszą skórę.

  Witamina A (retinol) pobudza syntezę kolagenu w strukturze skóry, podobnie jak witamina C, która ponadto wspomaga przyswajanie witaminy E. Ta z kolei, zwana „witaminą młodości”, chroni skórę przed uszkodzeniem komórek i opóźnia procesy starzenia. Kompozycje tych witaminy to odżywczy koktajl, który ograniczy szkodliwy wpływ wolnych rodników na skórę po 30-roku życia, wzmacni barierę naskórkową i pozwoli zachować zdrowy oraz młody wygląd.

  3. Kwasy owocowe

  Odnowę komórkową będą stymulować też kwasy owocowe, które dobrze uwzględnić w pielęgnacji cery dojrzałej. Ponadto wspomagać będą wchłanianie pozostałych substancji aktywnych i pielęgnujących. Dzięki penetracji do głębszych warstw skóry będą stymulować produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśniając także przebarwienia i plamy. W efekcie zapewnią skórze młodszy, bardziej promienny i zdrowy wygląd.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane