• Menu

  Jak używać maseczki w płachcie na twarz?

  Stosowanie maseczek w płachcie to ciesząca się coraz większą popularnością metoda pielęgnacji skóry twarzy. Wbrew pozorom korzystając z nich można popełnić szereg błędów, które znacznie zmniejszają ich efektywność. Podpowiadamy jak prawidłowo używać maseczki w płachcie, aby w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w tych kosmetykach.

  maseczki w płachcie

  Demakijaż

  Podstawową zasadą prawidłowego stosowania maseczki w płachcie – https://femiss.pl/pl/menu/sklep-155.html – jest nakładanie jej na oczyszczoną skórę twarzy. Konieczne będzie zmycie makijażu oraz oczyszczenie i stonizowanie cery. Korektor, podkład lub puder spowodują, że składniki odżywcze zawarte w maseczce będą gorzej się wchłaniały, a zatem jej użycie będzie mniej efektywne. Warto też przed jej życiem przeprowadzić tonizowanie skóry, które usprawni przenikanie substancji wprost do skóry twarzy.

  Częstotliwość

  Maseczki w płachcie należy stosować regularnie, przynajmniej jeden, dwa razy w tygodniu. Dzięki składnikom odżywczym w nich zawartych skóra twarzy będzie nawilżona, oczyszczona i rozświetlona. W razie konieczności maseczka może zostać użyta przed wizytą gości, imprezą lub po nieprzespanej nocy albo wyczerpującym dniu. Opisywany kosmetyk warto stosować rano, dzięki czemu skóry twarzy wygląda świeżo i jest nawilżona przez cały dzień.

  Dokładne zapoznanie się z instrukcją

  Chociaż sposób użycia maseczki w płachcie wydaje się być oczywisty, warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Niektóre tego typu kosmetyki wymagają na przykład nawilżenia twarzy lub peelingu przed ich użyciem. Należy też stosować się do określonego w instrukcji czasu trzymania maski skórze. Nie należy stosować ich zbyt długo, powinno się ją zdjąć gdy zacznie wysychać. W przeciwny razie maseczka zacznie wyciągać wilgoć ze skóry, a efekt jej stosowania będzie odwrotny do zamierzonego.

  Maseczki w płachcie są jednorazowe

  W momencie gdy maseczka zaczyna wysychać lub odchodzić od skóry należy ją niezwłocznie zdjąć i zutylizować, a resztki delikatnie wmasować. Ponowne użycie tego kosmetyku nie jest dobrym pomysłem. Jest to bardzo niehigieniczne rozwiązanie, ponieważ raz wykorzystana maseczka zdążyła już zebrać zanieczyszczania, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą.

  Krem po maseczce

  Po wyschnięciu maseczki nie powinno się myć twarzy, a jej pozostałości należy delikatnie rozprowadzić po skórze. Kiedy serum wyschnie, można zastosować ulubiony krem, w zależności od pory dnia z filtrem lub bez oraz preferowany produkt pod oczy. Wszystkie produkty do twarzy powinno się dobierać indywidualnie do swoich potrzeb.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane