• Menu

  Jak zaaranżować salon z kominkiem – 3 propozycje!

  Kominki bardzo często stanowią centrum wielu salonów. Mają one bardzo duży wpływ nie tylko na atmosferę panującą w danym domu, ale też na wystrój całego wnętrza. Podobnie jak meble mogą wpisywać się w różną stylistykę, tak i one dopełniają różne aranżacje. Poniżej kilka propozycji tego, w jaki sposób można urządzić przestrzeń z takim rozwiązaniem.

  salon z kominkiem

  Sielsko i anielsko

  Wnętrza utrzymane w romantycznym, sielskim klimacie wpisują się w styl rustykalny. W pomieszczeniach tego typu bardzo często montowany jest wkład kominkowy mający obudowę stylizowaną na dawne piece kaflowe. Może on również zostać obudowany kamieniem. Jedną z jego największych zalet jest, że niezwykle mocno wpływa na przytulność tego rodzaju pomieszczeń.

  Gołe belki stropowe, stare sprzęty typowe dla dawnych wiejskich chałup i dworków idealnie współgrają z tradycyjnym kominkiem. Jeżeli urządzasz takie wnętrze, stawiaj na ciepłe i naturalne barwy, unikaj wszystkiego co sztuczne.

  Zamiast plastiku wybieraj ceramikę. Nie zapomnij o tekstyliach! Ciepły, duży i włochaty koc będzie znakomitym dopełnieniem wnętrza. Docenisz go wtedy, kiedy zechcesz trochę odpocząć przy swoim kominku.

  Wnętrze glamour – luksus na pierwszym miejscu!

  Zupełnie inną stylistyką jest glamour. Duże ozdobne lampy, masywne i pikowane meble to jedne z najważniejszych elementów takich przestrzeni. Musi być elegancko i wytwornie. W pomieszczeniach glamour nierzadko pojawiają się biokominki. Doskonale sprawdzi się tutaj model z obudową ozdobioną kryształkami Swarovskiego, którego cechą rozpoznawczą są ostrosłupy z czarnego MDF-u.

  Oprócz tego postaw na szkło korespondujące z obudową źródła ciepła. Możesz zdecydować się na stolik wykonany z tego materiału, czy płytę, która będzie chronić podłogę znajdującą się blisko paleniska.

  Kominek w salonie – klasyczne ujęcie

  Tego rodzaju źródło ciepła może zostać również umieszczone w salonie zaaranżowanym na styl klasyczny. Wystrój takiej przestrzeni warto rozpocząć od doboru tradycyjnej sofy i foteli, a także małego stolika kawowego. Bezpiecznymi i dobrze dopasowanymi kolorami będą: brązy, beże, biele. Znakomicie sprawdzi się tutaj jasny kolor drewna. Można też zdecydować się na mocniejszy akcent na ścianach, np. na wyeksponowanie powierzchni za kominkiem. Wówczas stanie się on niejako centrum danego pokoju.

  Pomysły na aranżacje kominka w salonie dostępne są na stronie: https://kratki.com/pl/kominek-w-salonie-pomysly-na-aranzacje/

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane