• Menu

  Jak wziąć dobrą pożyczkę na samochód? Podpowiadamy!

  Przyszedł czas na zmianę samochodu na nowy? Jeżeli sprzedaż auta nie pozwala na sfinansowanie zakupu kolejnego pojazdu za gotówkę, pomyśl o zaciągnięciu pożyczki. Sprawdź, jak wybrać korzystne wsparcie finansowe.

  Polacy chętnie korzystają z oferty banków, zaciągając nie tylko kredyty gotówkowe, ale również pożyczki na samochód. Taka forma wsparcia finansowego czasami jest jedyną drogą do nabycia fabrycznie nowego pojazdu z salonu. W pożyczaniu pieniędzy nie ma nic złego – zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawia się wyprzedaż rocznika. Grunt to wybrać odpowiednią pożyczkę – dopasowaną do aktualnej sytuacji materialnej oraz potrzeb kierowcy.

  pożyczka na samochód

  Dobra pożyczka, czyli jaka?

  Trudno o jednoznaczne określenie dobrej pożyczki na samochód. Powinna być ona przede wszystkim dostosowana do potrzeb pożyczkobiorcy. Można jednak wymienić kilka cech, które wyróżniają produkt na tle innych pożyczek.

  • Atrakcyjne RRSO

  RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to wskaźnik, który informuje o kosztach odsetkowych i pozaodsetkowych. Im niższa jego wartość, tym niższa całkowita kwota do spłaty.

  • Optymalne finansowanie

  Pożyczka na samochód może trwać nawet kilka lat. Warto jednak wybrać optymalny okres finansowania – taki, który pozwoli uzyskać przystępną miesięczną ratę.

  • Niski wkład własny

  Pożyczka na samochód z niskim wkładem własnym to szansa na użytkowanie pojazdu bez konieczności angażowania sporego kapitału. Niektóre banki proponują finansowanie już od 10% wkładu własnego, co oznacza konieczność posiadania zaledwie kilku tysięcy złotych na start.

  • Korzystna spłata

  Niektóre pożyczki uwzględniają spłatę jedynie tej części ceny auta, która odpowiada rzeczywistej utracie jego wartości. Przekłada się to na niską miesięczną ratę.

  Przykładem takiej formy finansowania jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). Atutem jest nie tylko niska rata, ale również brak dodatkowych kosztów oraz możliwość wymiany pojazdu po 3-4 latach użytkowania bez angażowania środków własnych.

  • Uproszczone procedury

  Wybierając pożyczkę, zwróć uwagę czy formalności można dopełnić bezpośrednio u dealera. Upraszcza to procedury i skraca czas oczekiwania na pojazd.

  Pożyczką sfinansujesz samochód z wyprzedaży rocznika

  Wyprzedaż rocznika to szansa na nabycie fabrycznie nowego pojazdu nawet kilkanaście tysięcy taniej. Dealerzy pozbywają się pokazowych samochodów, chcąc zrobić miejsce na auta z nadchodzącego rocznika. Warto zdecydować się na taki zakup, ponieważ można sporo zaoszczędzić. Przykładowo – chcąc zakupić Toyotę Aygo, możesz uzyskać rabat aż do 6910 zł. Natomiast rabat na Toyotę C-HR może wynieść nawet do 15600 zł.

  Przeszkodą nie powinien być brak gotówki – pożyczka na samochód uwzględnia również modele wyprzedażowe. Wystarczy więc wybrać atrakcyjną formę finansowania i złożyć wniosek. Dzięki temu poczynisz spore oszczędności i będziesz mógł cieszyć się użytkowaniem fabrycznie nowego pojazdu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane