• Menu

  Jak usuwać alergeny i roztocza z pomieszczeń?

  usuwanie alergenówAlergia to coraz większy problem na świecie. Najgorsze jest jednak to, że na alergeny jesteśmy narażeni nawet w zaciszu własnego domu. Na szczęście można z nimi walczyć i to dość skutecznie. Warto do tego wynająć profesjonalną firmę.

  Alergia jest chorobą cywilizacyjną, z która nie radzą sobie lekarze na całym świecie. Dlatego coraz szybciej przybywa osób cierpiących na alergię. W krajach rozwiniętych to już nawet 30% populacji. Na świecie ponad 1 mld osób boryka się z alergią. W samej tylko Europie to blisko 130 mln głównie mieszkańców dużych miast. Co więcej, dzieci w takich miastach cierpią na alergię 4 razy częściej niż ich rówieśnicy ze wsi. Najgorsze jest jednak to, że już w 2025 roku problem z alergią może mieć ponad połowa Europejczyków. Niestety, w wielu miejscach jesteśmy narażeni na bezpośrednie działanie alergenów. Dotyczy to również naszych domów i mieszkań. Zapytaliśmy zatem ekspertów firmy Profesjonalne Ozonowanie, jak radzić sobie z tym problemem. 

  Zagrożenia dla alergików w domu

  Największy problem polega na tym, że ludzie cierpią najczęściej na alergię wywoływaną przez roztocza kurzu domowego. Ten natomiast otacza nas niemal nieustannie w różnych pomieszczeniach, szczególnie w domach i mieszkaniach. Jego obecność nie świadczy wcale o tym, że ktoś nie dba o czystość otoczenia i nie sprząta. Roztocza kurzu domowego chowają się bowiem w dywanach, zasłonach, sztucznych kwiatach i w wielu innych miejscach. Często nawet hipoalergiczna pościel nie spełnia wymogów, bo jest antyalergiczna tylko z nazwy. Nasze pokoje, salony czy sypialnie to wymarzone miejsca dla roztoczy kurzu domowego. To bardzo małe pajęczaki – ich wielkość nie przekracza jednego milimetra, dlatego ich nie widzimy gołym okiem. Jednak to właśnie ich obecność jest najczęściej przyczyną alergicznego nieżytu nosa. Oprócz tego w domowym otoczeniu mogą pojawiać się także inne alergeny (np. chemiczne).

  Skuteczne usuwanie alergenów i roztoczy

  Lekarze i specjaliści od alergii zalecają różne rozwiązania, aby ograniczyć obecność alergenów i roztoczy w pomieszczeniach. Proponuje się częste wietrzenie pomieszczeń, usunięcie rzeczy gromadzących kurz, pozbycie się wiklinowych ozdób, robienie prania w wysokiej temperaturze itd. Problem polega na tym, że tego typu działania, jak również nawet najdokładniejsze sprzątanie, nie rozwiążą problemu i nie usuną skutecznie alergenów oraz roztoczy z otoczenia. Najlepiej poradzi sobie z tym profesjonalna firma, która zatrudnia doświadczonych fachowców i dysponuje odpowiednimi narzędziami. Tutaj jednak także trzeba być ostrożnym. Obecnie tylko ozonowanie daje najlepsze rezultaty w usuwaniu alergenów i roztoczy kurzu domowego, a do tego ta metoda nie uczula. Ponadto działanie ozonu eliminuje także nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach. Ozonowanie wykonywane jest za pomocą przenośnych generatorów ozonu.

  Alergia to duży problem i dlatego należy zrobić wszystko, aby usunąć alergeny i roztocza z otoczenia chorego. W takim przypadku nie warto oszczędzać i najlepiej wynająć profesjonalistów, którzy wykonają ozonowanie. Wtedy mamy pewność, że pozbyliśmy się zagrożenia dla alergików na dłuższy czas.

  Przy współpracy z Multitask – Firma sprzątająca Gdańsk

  Jedna odpowiedź do “Jak usuwać alergeny i roztocza z pomieszczeń?”

  1. Basia pisze:

   Bardzo dużo alergenów siedzi w wykładzinie dywanowej. Nie chcieliśmy jej wymieniać, dlatego kupiliśmy irobota 980 z funkcją carpet boost który zwiększa wydajność na najbardziej zakurzonych miejscach. Córeczka praktycznie przestała kichać po wejściu do domu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane