• Menu

  Jak usuwać alergeny i roztocza z pomieszczeń?

  usuwanie alergenówAlergia to coraz większy problem na świecie. Najgorsze jest jednak to, że na alergeny jesteśmy narażeni nawet w zaciszu własnego domu. Na szczęście można z nimi walczyć i to dość skutecznie. Warto do tego wynająć profesjonalną firmę.

  Alergia jest chorobą cywilizacyjną, z która nie radzą sobie lekarze na całym świecie. Dlatego coraz szybciej przybywa osób cierpiących na alergię. W krajach rozwiniętych to już nawet 30% populacji. Na świecie ponad 1 mld osób boryka się z alergią. W samej tylko Europie to blisko 130 mln głównie mieszkańców dużych miast. Co więcej, dzieci w takich miastach cierpią na alergię 4 razy częściej niż ich rówieśnicy ze wsi. Najgorsze jest jednak to, że już w 2025 roku problem z alergią może mieć ponad połowa Europejczyków. Niestety, w wielu miejscach jesteśmy narażeni na bezpośrednie działanie alergenów. Dotyczy to również naszych domów i mieszkań. Zapytaliśmy zatem ekspertów firmy Profesjonalne Ozonowanie, jak radzić sobie z tym problemem. 

  Zagrożenia dla alergików w domu

  Największy problem polega na tym, że ludzie cierpią najczęściej na alergię wywoływaną przez roztocza kurzu domowego. Ten natomiast otacza nas niemal nieustannie w różnych pomieszczeniach, szczególnie w domach i mieszkaniach. Jego obecność nie świadczy wcale o tym, że ktoś nie dba o czystość otoczenia i nie sprząta. Roztocza kurzu domowego chowają się bowiem w dywanach, zasłonach, sztucznych kwiatach i w wielu innych miejscach. Często nawet hipoalergiczna pościel nie spełnia wymogów, bo jest antyalergiczna tylko z nazwy. Nasze pokoje, salony czy sypialnie to wymarzone miejsca dla roztoczy kurzu domowego. To bardzo małe pajęczaki – ich wielkość nie przekracza jednego milimetra, dlatego ich nie widzimy gołym okiem. Jednak to właśnie ich obecność jest najczęściej przyczyną alergicznego nieżytu nosa. Oprócz tego w domowym otoczeniu mogą pojawiać się także inne alergeny (np. chemiczne).

  Skuteczne usuwanie alergenów i roztoczy

  Lekarze i specjaliści od alergii zalecają różne rozwiązania, aby ograniczyć obecność alergenów i roztoczy w pomieszczeniach. Proponuje się częste wietrzenie pomieszczeń, usunięcie rzeczy gromadzących kurz, pozbycie się wiklinowych ozdób, robienie prania w wysokiej temperaturze itd. Problem polega na tym, że tego typu działania, jak również nawet najdokładniejsze sprzątanie, nie rozwiążą problemu i nie usuną skutecznie alergenów oraz roztoczy z otoczenia. Najlepiej poradzi sobie z tym profesjonalna firma, która zatrudnia doświadczonych fachowców i dysponuje odpowiednimi narzędziami. Tutaj jednak także trzeba być ostrożnym. Obecnie tylko ozonowanie daje najlepsze rezultaty w usuwaniu alergenów i roztoczy kurzu domowego, a do tego ta metoda nie uczula. Ponadto działanie ozonu eliminuje także nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach. Ozonowanie wykonywane jest za pomocą przenośnych generatorów ozonu.

  Alergia to duży problem i dlatego należy zrobić wszystko, aby usunąć alergeny i roztocza z otoczenia chorego. W takim przypadku nie warto oszczędzać i najlepiej wynająć profesjonalistów, którzy wykonają ozonowanie. Wtedy mamy pewność, że pozbyliśmy się zagrożenia dla alergików na dłuższy czas.

  Przy współpracy z Multitask – Firma sprzątająca Gdańsk

  Jedna odpowiedź do “Jak usuwać alergeny i roztocza z pomieszczeń?”

  1. Basia pisze:

   Bardzo dużo alergenów siedzi w wykładzinie dywanowej. Nie chcieliśmy jej wymieniać, dlatego kupiliśmy irobota 980 z funkcją carpet boost który zwiększa wydajność na najbardziej zakurzonych miejscach. Córeczka praktycznie przestała kichać po wejściu do domu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane