• Menu

  Jak stworzyć właściwą stronę internetową dla firmy?

  Jak stworzyć stronę internetową firmyFirmowa strona www jest istotnym elementem działań marketingowych i PR-owych w Internecie, dlatego warto w nią zainwestować.

  Jeżeli jest dobrze zaprojektowana, firma może pozyskać nowych klientów, zwiększyć zainteresowanie ofertą, a także zdobyć wiarygodność i zaufanie.

  Na co warto zatem zwrócić uwagę, tworząc stronę internetową dla swojej firmy? Oto kilka kluczowych zasad.

  Atrakcyjny wygląd

  Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego pierwszą rzeczą, która zwraca naszą uwagę na stronie to jej wygląd. Warto zadbać o ciekawe grafiki, dobrej jakości zdjęcia, niepowtarzalną czcionkę, aby powstająca strona internetowa była po prostu miła dla oka. Pamiętajmy jednak o umiarze – mniej znaczy więcej, a minimalizm i spójność wizualna zawsze się obroni.

  Merytoryczna zawartość

  Projektując stronę www, miejmy na uwadze to, że użytkownicy odwiedzają ją w konkretnym celu – szukają interesujących ich treści. Dobrze zaprojektowana strona internetowa dostarcza użytkownikom dokładnie tego, czego szukają. Ciekawe i wartościowe treści to jeden z kluczowych elementów każdej strony. Jeżeli teksty będą naprawdę oryginalne i atrakcyjne, klienci z chęcią będą do nas powracać.

  Przejrzysty układ strony

  Tworząc stronę www, należy pamiętać o tym, aby była ona łatwa i intuicyjna w obsłudze. Użytkownik nie może mieć problemu w poruszaniu się po niej i bez trudu powinien znaleźć to, czego szuka. Układ powinien być przejrzysty, czytelny, a całość strony tworzyć spójny obraz. Użyteczność strony to bardzo ważny czynnik – obecnie nikt nie będzie tracił czasu na frustrujące i długie poszukiwanie informacji, po prostu opuści stronę i znajdzie taką, która spełnia jego oczekiwania.

  Dostosowanie do urządzeń mobilnych

  W dzisiejszych czasach dostosowanie strony www do urządzeń mobilnych to absolutna konieczność. Każdy z nas używa telefonu czy tabletu do przeglądania treści. Dlatego przy projektowaniu strony internetowej należy zadbać o to, aby była ona responsywna, dzięki czemu te same treści będą równie dobrze wyglądać na każdym urządzeniu. Odpowiednio przystosowana strona będzie przejrzysta i czytelna, a także łatwa w obsłudze dla użytkownika.

  Optymalizacja pod kątem SEO

  Upewnij się, że Twoja strona jest nie tylko dopasowana do potrzeb użytkowników, ale także zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych. Tworząc stronę www, należy zadbać o nagłówki, śródtytuły, słowa kluczowe i odpowiednie linkowanie do strony. Optymalizacja sprawi, że strona będzie widoczna i uplasuje się na wysokim miejscu w wyszukiwarkach, co jest kluczem do sukcesu w wirtualnym świecie.

  Integracja z kanałami Social Media

  Optymalizacja strony pod kątem serwisów społecznościowych sprawi, że Twoja strona odnotuje wiele korzyści – większy ruch, większe zainteresowanie i zyska większą obecność w sieci. Przy projektowaniu strony www warto zatem zadbać o przekierowanie z portali społecznościowych, co ułatwi także komunikację z klientami i da możliwość zdobycia nowych kontaktów.

  Artykuł przygotowali specjaliści z agencji interaktywnej Intellect.pl

  Jedna odpowiedź do “Jak stworzyć właściwą stronę internetową dla firmy?”

  1. Adam pisze:

   Strona internetowa firmowa jest bardzo ważna. teraz każdy wyszukuje informacji w internecie. Ja trafilem na bloga Netgraf i tam znalazłem dużo przydatnych informacji. Odnośnie komu powierzyć stworzenie strony inernetowej itp. Teraz jestem bardzo zadowolony. Wszyskto tak jak chcialem. I jak być powinno.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane