• Menu

  Jak promować startup?

  Jak scharakteryzować startup? Z samej nazwy wynika, że to przedsiębiorstwo dopiero zaczynające swoją działalność. Powinno wyróżniać się innowacyjnością i potencjałem, który może przynieść niemałe zyski. Startup to także niskie koszty tworzenia, które w połączeniu z ryzykiem mogą okazać się sukcesem. Ważnym aspektem w młodych przedsiębiorstwach jest Internet. W dzisiejszych czasach to niezastąpione narzędzie, dzięki któremu można w bardzo efektywny sposób wypromować firmę. Poniżej znajduje się opis łatwo dostępnych metod działania.

  startup

  Marketing szeptany

  Pierwszym krokiem w tworzeniu startupu jest oczywiście pomysł – najlepiej świeży i użyteczny. Jednak historia pokazuje, że powielane pomysły, realizowane w dobrej jakości, również mogą odnieść sukces. Przykładem mogą być chociażby polskie portale społecznościowe, które powstały na wzór światowych. Ważne jest, że w przypadku promocji w social media promocja nie jest obciążona dużymi wydatkami. Nie potrzebne są billboardy czy ogłoszenia w prasie.

  Działa tu tzw. marketing szeptany, czyli inaczej mówiąc, przekazywanie sobie informacji przez użytkowników. Trendy w mediach społecznościowych wyznacza ilość zalogowanych w danym miejscu ludzi. Kolejne osoby będą chciały mieć konto na danym portalu, aby nie odstawać od innych.

  Marketing szeptany ma na celu dotarcie z informacją do odbiorcy za pośrednictwem spontanicznego przekazu ustnego. A więc swoją nowo powstałą firmę możesz wypromować za pomocą for internetowych, z których korzysta wiele osób, polecając tam usługę bądź produkty swojej firmy. Aby przyniosło to oczekiwane efekty, zabieg “szeptanki” musisz realizować na dużą skalę.

  Strona internetowa

  To niezbędny aspekt każdej działalności. W dzisiejszych czasach niemalże każdy użytkownik Internetu, który potrzebuje konkretnej usługi bądź rzeczy, wyszukuje jej poprzez wyszukiwarkę Google. Można powiedzieć, że to wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Stronę można wykonać na bezpłatnej domenie, a więc ten element promocji może być również niepłatny.

  Pamiętaj, aby stworzyć stronę według zasad web usability i z użyciem nowinek technicznych. To oczywiste, że niechlujnie i mizernie wykonana strona nie będzie najlepiej świadczyła o firmie i nie przyciągnie wielu klientów. Prowadząc stronę internetową, cennym zabiegiem jest załączenie na niej bloga.

  Dodawanie nowych treści pod kątem SEO pozwoli na właściwe wypozycjonowanie strony. W ten sposób potencjalny klient łatwiej odnajdzie twoją firmę wśród szeregu innych.

  Media społecznościowe

  Można zaryzykować i postawić tezę, że w dzisiejszych czasach media społecznościowe mają większą siłę rażenia niż tradycyjne domeny www. Jeśli chcesz wypromować swoją firmę, musisz pomyśleć o profilach na serwisach społecznościowych. Przyczyna jest prosta – portale społecznościowe to ogromna baza różnorodnych klientów. Łatwo więc dotrzeć do grup docelowych z konkretną treścią.

  W ten sposób zjednoczysz sporą ilość klientów. Pamiętaj, że profil twojej firmy na Facebooku czy Instagramie musi być aktywny. Publikuj treści związane tematycznie z firmą i jej działalnością, aby pozostali użytkownicy widzieli, że firma się rozwija i prosperuje.

  Crowdfunding

  Jest to znakomite, chodź stosunkowo dość młode narzędzie, dzięki któremu możesz uzyskać fundusze na rozwój i promocję startupu. Jak działa Crowdfunding? Jest to forma finansowania rożnego rodzaju projektów przez społeczność. Chętne osoby popierające projekt mogą wpłacać datki – są to nieduże sumy, jednak liczba wpłat może być ogromna.

  W zamian za wpłaty i aby jeszcze bardziej zaangażować publiczność, przedsiębiorcy dają możliwość wpływu na promowany gadżet. To sprawia, że młody biznes staje się popularny i jest opisywany w mediach.

  Jedna odpowiedź do “Jak promować startup?”

  1. Daniel pisze:

   Crowdfunding dużo stracił na rzec ICO.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane