• Menu

  Jak najprościej sprzedać samochód?

  Jak sprzedać samochódMyśl o sprzedaży samochodu pojawia się zazwyczaj, kiedy auto zaczynają trapić uporczywe usterki lub też po prostu nam się znudziło. Perspektywa sprzedaży nikogo nie cieszy.

  Proces ten potrafi ciągnąć się miesiącami, a w tym czasie nie dość, że musimy odpowiadać na pytania potencjalnych kupujących, to dodatkowo zmuszeni jesteśmy opłacać obowiązkowe ubezpieczenie i utrzymywać samochód w przyzwoitym stanie technicznym. Czy jest sposób pozwalający zaoszczędzić w tym czasie zarówno nerwy, jak i pieniądze?

  Sprzedaż na własną rękę

  Pierwszym krokiem sprzedającego jest najczęściej poinformowanie znajomych i rodziny o chęci sprzedaży samochodu. Szczęściarze, którzy w tym gronie trafiają na chętnego, mogą sfinalizować transakcję w sposób szybki i komfortowy. Pojazd trafia przecież w ręce osoby ufającej sprzedającemu, co znacznie upraszcza proces sprawdzania stanu technicznego i ułatwia negocjacje cenowe. Niestety, grono rodziny i znajomych jest stosunkowo wąskie i  zgranie w tym samym czasie potrzeb będzie trudne, a często wręcz niemożliwe.

  Drugą opcją jest skorzystanie z aukcji i ogłoszeń internetowych. Oferta sprzedaży jest dostępna na obszarze całego kraju,  co znacznie poszerza grono potencjalnych chętnych, a to działa zdecydowanie na plus. Niestety, sporo argumentów znajdziemy również po stronie minusów. Codziennością staną się telefony od osób niezdecydowanych, za to chętnych do prowadzenia długich rozmów na temat ewentualnych wad i usterek. Z kolei kontakty ze strony handlowców owocują w oferty kupna po cenie znacznie niższej od rynkowej, co prowadzi do zrozumiałej frustracji i niepotrzebnych nerwów.

  A może pośrednik?

  Skorzystanie z pomocy autokomisu powinno pomóc nam w dopięciu transakcji i usunąć kłopot z głowy. Już nie my, ale profesjonalny sprzedawca będzie odpowiadał na pytania zainteresowanych i dbał o właściwą ekspozycję. Tyle w teorii – praktyka bywa zupełnie inna. Samochody stojące na placach często spędzają tam całe miesiące i nie zawsze otoczone są odpowiednią opieką. Pół biedy, jeśli zniecierpliwieni zdecydujemy się na wycofanie pojazdu z komisu i okaże się, że akumulator nadaje się jedynie do wymiany. Gorzej, jeśli zauważymy wgniecenia i inne nieprzyjemne, obniżające wartość pojazdu, ślady niewłaściwego traktowania.

  Ciekawą alternatywą jest w tym wypadku skup samochodów. Firmy oferujące tę usługę proponują szybką wycenę i natychmiastową wypłatę pieniędzy. Oględziny i cały proces sprzedaży może się odbyć w miejscu zamieszkania dotychczasowego właściciela, a nabywca własnym transportem odbiera kupione auto. Wycena opiera się na stanie technicznym pojazdu, ważna jest też jego klasa i popularność danego modelu. Warto rozważyć tę formę sprzedaży – oprócz natychmiastowej wypłaty zyskujemy też czas i nie narażamy nerwów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane