• Menu

  Jak mądrze i bezpiecznie kupić używany samochód w 2021 roku?

  Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z przyspieszonym biciem serca, niepokojem, a nierzadko wręcz z poważnymi skutkami zarówno zdrowotnymi, jak i finansowymi. I nawet w 2021 roku nabywca, który odważy się kupować samochód na polskim rynku wtórnym, często zderza się z rzeczywistością dobrze znaną nam ze słusznie minionych lat 80. czy 90. Jak nie wpaść w sidła nieuczciwych komisów, handlarzy czy importerów? W jaki sposób mądrze, a przede wszystkim bezpiecznie kupić używany samochód? Sprawdźmy!

  używany samochód

  Obniżanie ryzyka to podstawa

  Fundamentalną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, podejmując się zakupu samochodu używanego na rynku wtórnym, jest uwzględnienie skali inwestycji. Kupno samochodu to zawsze spory wydatek, który nierzadko stanowi bardzo mocne nadszarpnięcie domowego budżetu. Często na taki wydatek przeznaczamy równowartość kilkunastu miesięcznych pensji. Dla wielu osób jest to poważny kapitał – zwłaszcza w czasie gospodarczej niepewności, niskiej koniunktury i generalnie niekorzystnych nastrojów na rynku.

  Dlatego zakup przysłowiowej miny może okazać się prawdziwym gwoździem do trumny płynności i stabilności finansowej nabywcy. W związku z tym ryzyko zakupu musi być jak najniższe. Jak tego dokonać? Wystarczy zdecydować się na zakup samochodu z pewnego i wiarygodnego źródła.

  Niezależnie od zapewnień handlarzy czy komisów, zakup używanego samochodu zawsze będzie wiązać się z ryzykiem. Ograniczymy je do zera jedynie wówczas, gdy zdecydujemy się na zakup samochodu w autoryzowanym salonie sprzedającym używane samochody opatrzone systemem certyfikacji i gwarancji.

  Gdzie szukać takich salonów? Na przykład w Warszawie. Jednym z nich jest renomowany salon samochodów Mercedes-Benz Używany Mercedes. Przytoczony salon oferuje szeroką gamę dokładnie sprawdzonych samochodów używanych, które są odkupowane od pierwszych klientów. Najczęściej są to firmowe pojazdy pokontraktowe wykupione z finansowania.

  Salon Używany Mercedes oferuje m.in. rozbudowany system certyfikacji oraz system gwarancyjny, które marginalizują ryzyko zakupu samochodu z zatuszowaną historią do zera. Dzięki temu zyskujesz pełną kontrolę nad transakcją zakupu.

  Jesteś w stanie dokładnie zweryfikować stan używanego samochodu?

  Współczesne samochody stają się coraz bardziej skomplikowane pod względem technologicznym. W związku z tym proces weryfikacji historii samochodu czy ukrytych wad lub usterek może być naprawdę karkołomnym zadaniem. I to takim, które wymaga od przyszłego kupującego nie tylko bardzo rozległej i jednocześnie specjalistycznej wiedzy, ale i dostępu do narzędzi, które pozwolą dokładnie zweryfikować m.in. grubość lakieru czy logi z systemu samochodu. Dlatego też oględziny używanych samochodów spędzają sen z powiek większości kierowców.

  Jeśli więc nie jesteś specjalistą, warto ograniczyć ryzyko i kupić przyszły samochód z pewnego źródła – takiego jak certyfikowany salon używanych samochodów marki Mercedes-Benz.

  Jedna odpowiedź do “Jak mądrze i bezpiecznie kupić używany samochód w 2021 roku?”

  1. emerytka z Krakowa. pisze:

   Tylko AUDI zawsze AUDI chyba że SKODA

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane