• Menu

  Jak działa hurtownia danych w zarządzaniu Business Intelligence?

  Nowoczesne technologie zmieniły oblicze współczesnego biznesu. Rozwiązania Business Intelligence jeszcze do niedawna wydawały się odległą perspektywą, dziś są natomiast coraz częściej standardem, który odpowiada za nowe perspektywy nie tylko w największych przedsiębiorstwach. Ich filarem są hurtowanie danych. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób działają, czym właściwie są oraz – co najważniejsze – jakie szanse dają użytkownikom systemów klasy Business Intelligence. Przemyślana inwestycja może okazać się znakomitym sposobem na rozwinięcie potencjału przedsiębiorstwa, dlatego powinni pomyśleć o niej również właściciele mniejszych biznesów.

  Business Intelligence

  Business Intelligence – co to jest?

  W dzisiejszych czasach posiadanie sprawdzonych informacji to kwestia kluczowa dla każdego biznesu. Niestety ich skuteczne pozyskiwanie, analiza oraz interpretacja to również często jeden z największych problemów, z którym muszą radzić sobie kadry managerskie. Z pomocą przychodzą systemu Business Intelligence. Przykłady z całego świata pokazują, że wykorzystanie oprogramowania pozwala dotrzeć do wszystkich danych i w skuteczny sposób wykorzystywać je podczas podejmowania strategicznych decyzji. Aby czerpać pełnię korzyści z rozwiązania Business Intelligence, należy jednak postawić na sprawdzonego dostawcę, jest nim firma Kotrak, zajmująca się systemami klasy Business Intelligence oraz innymi narzędziami IT dla biznesu.

  Hurtownia danych: serce BI

  Oprogramowanie Business Intelligence umożliwia pozyskiwanie informacji z różnych systemów i urządzeń, także ze źródeł, które standardowo są niedostępne dla użytkownika. Same w sobie są jednak często bardzo rozproszone lub mało przydatne. Aby poczynić z nich użytek, oprogramowanie Business Intelligence korzysta z hurtowni danych. Umożliwiają one nie tylko archiwizowanie, ale również katalogowanie i klasyfikowanie danych, co pozwala na dobór informacji dostosowanych do konkretnych potrzeb. Umożliwia to błyskawiczne dotarcie do właściwie sprofilowanych informacji i sporządzanie dzięki temu szczegółowych raportów.

  Narzędzia Business Intelligence a raportowanie

  Rozwiązania Business Intelligence działają dwutorowo. Ich praca nie ogranicza się wyłącznie do pozyskiwania i klasyfikowania informacji. Z punktu widzenia użytkownika niezwykle cenną funkcją jest możliwość łatwego generowania rozbudowanych raportów, skupiających się na właściwie dobranej wiedzy. Zaawansowana technologia wizualizacji danych oraz różnego typu narzędzia służące do raportowania umożliwiają uzyskiwanie dokumentów kluczowych dla podejmowania odpowiednich decyzji biznesowych. Proces, który do tej pory kojarzył się z trudną pracą i sporym ryzykiem popełnienia błędu, dzięki rozwiązaniom Business Intelligence został praktycznie w pełni zautomatyzowany.

  Oprogramowanie Business Intelligence w mikroprzedsiębiorstwie

  Duże organizacje to nie jedyne miejsca, w których można wykorzystać potencjał systemów Business Intelligence. Przykłady z rynku pokazują, że znakomicie sprawdzają się również w średnich, małych, a nawet mikro-przedsiębiorstwach. O ich wdrożeniu warto pomyśleć wszędzie tam, gdzie efekty działań podejmowanych w ramach analityki biznesowej pozostawiają wiele do życzenia. Inwestycja w systemy klasy Business Intelligence może okazać się nieocenionym wsparciem i czynnikiem, który umożliwi rozwój organizacji. Nie ma przy tym większego znaczenia jej profil oraz rynek, na którym działa. Informacje znajdują się w sercu każdego biznesu, a ich właściwe wykorzystanie w każdym przypadku staje się podstawą skutecznych działań.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane