• Menu

  Innowacyjne wiadra cienkościenne – ochrona każdej zawartości

  wiadra cienkościenneInnowacyjność ma wielki wpływ na rozwój firmy produkującej opakowania dla branży spożywczej i chemicznej. To zdecydowanie jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o pozycji na rynku, mobilizuje do konkurencyjności, nakłada wymóg sprostania potrzebom kontrahentów i napędza do dalszego rozwoju.

  Właściciele zarówno uznanych, jak i rosnących marek coraz większą wagę przywiązują do opakowań – muszą być coraz lżejsze i coraz lepszej jakości. Dlatego wśród ich producentów trwa nieprzerwana praca nad stworzeniem współczesnego wzorca – dobrze wyglądającego i bardziej wytrzymałego opakowania o mniejszej masie.

  Cieniej = oszczędniej

  Intensywne badania, prowadzone w kierunku modyfikacji składników i technologii powstawania opakowań, pozwalają podążać w kierunku zmniejszenia ich wagi, podczas gdy nie zmieniają się inne ich właściwości. Powoduje to nawet poprawę zasadniczych parametrów: stabilności, sztywności, trwałości, estetycznego wyglądu, łatwości napełniania i wygody użytkowania. Dzięki odchudzeniu produktów bez uszczerbku dla innych zalet powiększa się obszar korzyści, nie tylko dla branży opakowań, ale także wszystkich podmiotów, które z nich korzystają.

  Redukcja ciężaru to zmniejszenie zapotrzebowania na półprodukty i surowce, a co za tym idzie, niższe koszty transportu i energii niezbędnej do ich przerobu. Oszczędności przekładają się na niższe ceny oraz – co szalenie ważne we współczesnym świecie – przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Sens innowacyjnych działań jest wieloaspektowy, a one same przypominają drogę, z której nie można zboczyć. Od innowacji do oszczędności i ekologii – nowoczesna firma z branży opakowań nie ma innego wyjścia, niż inwestować w nowe pomysły i proponować klientom opakowania coraz bardziej wydajne, trwałe i chroniące naturę.

  Producentem stale pracującym nad tworzeniem innowacyjnych opakowań plastikowych o mniejszej masie jest firma Plast-Box, znany w Polsce i Europie dostawca opakowań z tworzyw sztucznych.

  Produkt, który nie ma słabych stron

  Technologia opakowań cienkościennych, stale modyfikowana, przynosi coraz lepsze rezultaty. Dzięki stosowaniu materiałów nowej generacji – polipropylenu o wyższej sztywności, który jednak zachowuje właściwości udarnościowe, można produkować wiadra coraz lżejsze, o cieńszych ściankach, lecz zachowujące właściwości opakowań o wyższej wadze, które do tej pory wymagały większej ilości zużytych półproduktów.

  Cienkościenne opakowania są wyjątkowo odporne na bodźce mechaniczne, stabilne w składowaniu i transporcie. Mimo cienkich ścian, które na pierwszy rzut oka wyglądają na delikatne, wiadra wyprodukowane w nowej technologii nie odkształcają się podczas napełniania dowolną zawartością.

  Coraz cieńsze, coraz bardziej niezawodne

  Firma Plast-Box proponuje całą linię wiader cienkościennych z serii LB i UL dedykowaną do lekkich wsadów i produktów przede wszystkim z branży spożywczej. Opakowania te oznaczają się wyjątkową trwałością. Odporne na pęknięcia w sytuacjach typowych dla pakowania i transportu, chronią zawartość. Odchudzone są nie tylko cieńsze, ale też bardziej stabilne, praktyczne i atrakcyjne.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane