• Menu

  Artystyczne książki idealne na świąteczny prezent

  Każdy z nas niejednokrotnie stanął przed dylematem: co kupić na prezent? Niezależnie od tego, czy obdarowanym ma być ktoś bliski, szef, kontrahent czy wysoka rangą osoba publiczna, strzałem w dziesiątkę będzie ekskluzywna książka artystyczna. Takie bibliofilskie wydanie zachwyci każdego, kto ceni piękne przedmioty, których wartość mierzona jest w wymiarze materialnym i niematerialnym.

  Mimo powszechnego dostępu do Internetu, coraz popularniejszych czytników i audiobooków drukowana książka wciąż ma się dobrze i nie traci zwolenników. Nadal jest w czołówce najczęściej wybieranych prezentów, ale czy zawsze jest prezentem trafionym? Niekoniecznie, ponieważ jest tylko kolejną książką na półce, jakich wiele w księgarniach, marketach, w domach tysięcy innych osób. Jednak nie każda książka musi nieść ryzyko zdublowania tytułu. Sięgając po artystyczne książki, wydawane w bardzo niskim nakładzie kolekcjonerskim lub wręcz wykonywane na indywidualne zamówienie, mamy pewność, że prezent będzie oryginalny i wyjątkowy, nie wspominając o jego wartości estetycznej i kolekcjonerskiej.

  Wydawnictwo z artystycznymi książkami

  W wykonywaniu właśnie takich wydawniczych perełek zajmują się od 1989 r. Urszula Kurtiak i Edward Ley. Książki, które wydają w Wydawnictwie Kurtiak i Ley, są drukowane na papierach artystycznych, wzbogacane o unikatowe grafiki i ręcznie oprawiane w skórę, metal, kamienie i inne szlachetne materiały. Ich właściciele mają świadomość, że jest są jedynymi lub jednymi z nielicznych posiadaczy takich książek – wyjątkowych zarówno pod względem artystycznym, jak i materialnym, bo prestiż i wartość kolekcjonerska muszą kosztować.

  Artystyczne książki i bibliofilskie oprawy Wydawnictwa Kurtiak i Ley przemierzyły już cały świat, zawędrowały do wielu prywatnych oraz publicznych bibliotek i były podziwiane na międzynarodowych wystawach, wzbudzając podziw moli książkowych, kolekcjonerów, inwestorów – wszystkich, którzy cenią literaturę i piękno, a przy tym lubią otaczać się wartościowymi rzeczami. Wydawnictwo wykonało pojedyncze egzemplarze wyjątkowych dzieł, a nawet całe edycje kolekcjonerskie dla wielu firm i instytucji, które w ten sposób uhonorowały ważnych klientów i docenianych pracowników lub obdarowały znamienitych gości. W swoim portfolio ma też unikalne księgi wpisów i księgi pamiątkowe przygotowywane na tak ważne wydarzenia, jak EXPO w Hanowerze, Sewilli czy w Korei.

  Nagrody dla Kurtiak i Ley

  Książki kolekcjonerskie wydawnictwa Kurtiak i Ley wielokrotnie zdobywały uznanie gremiów gospodarczych, przyznających pracowni nagrody biznesowe za kunszt, wieloletnią, konsekwentną działalność oraz jej efekty, które przynoszą chlubę edytorstwu i introligatorstwu, a także promują Polskę na arenie międzynarodowej. W tym roku do wyróżnień firmy dołączyły m.in. tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki”, Medal Europejski oraz Godło Promocyjne Teraz Polska, które pozwoliło Urszuli Kurtiak stanąć na jednej scenie wraz z takimi nagrodzonymi osobowościami, jak Kamil Stoch i Jerzy Skolimowski.

  Od niedawna Wydawnictwo prowadzi sklep internetowy ekskluzywneprezenty.pl, gdzie w można zapoznać się z niektórymi wydaniami oraz zamówić wyjątkową książkę na dowolną okazję – od „Myśli” Seneki przez Pismo Święte i „Pastorałki polskie” po współczesny kanon w unikalnej artystycznej oprawie. Z kolei w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 62 powstała pierwsza na świecie Galeria Książki Kolekcjonerskiej, w której można oglądać i kupować te rarytasy kolekcjonerskie.

  Indywidualne zamówienie

  Co ważne, Wydawnictwo jest w stanie wykonać książkę „szytą na miarę”, dostosowaną do okazji, upodobań lub wspomnień konkretnej osoby, służąc doradztwem, za którym stoją ogromna wiedza i doświadczenie. Portfolio Wydawnictwo Kurtiak i Ley obejmuje wiele literackich perełek literatury światowej i polskiej, często w tłumaczeniu na języki obce. Szczególne miejsce zajmuje pojedyncze wydanie Abaja Kunanbajewa w języku kazachskim, oprawione w srebro, skórę i kamienie, oraz unikalne wydanie „Poemas Mayores” św. Jana od Krzyża, wykonane na zamówienie Kancelarii Prezydenta dla papieża Benedykta XVI, które oprawiono z wykorzystaniem złota, bursztynów i turkusów.

  Zbliżający się czas świąt to doskonała okazja, aby pomyśleć o obdarowaniu wyjątkowym, ekskluzywnym prezentem. A może to odpowiedni moment, by stworzyć własną bibliotekę, która będzie ozdobą domu, wyznacznikiem statusu, a także zachętą do ciągłego rozwoju i zgłębiania wiedzy? Tak niszowy, ponadczasowy produkt na pewno przetrwa i nie straci na wartości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane