• Menu

  Hyundai BAYON – samochód zaprojektowany specjalnie dla Europy

  Hyundai BAYON to stylowy i elegancki SUV, który został zaprojektowany z myślą o Europejczykach. Najnowszy model łączy kompaktowe nadwozie, przestronne wnętrze oraz szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i łączności.

  Hyundai BAYON

  Hyundai BAYON – najnowszy i… najmniejszy

  Nowy model to całkowicie nowy SUV segmentu B. Tym samym koncern samochodowy zapewnia swoim klientom jeszcze większy wybór właśnie w tej kategorii. Nazwa auta nawiązywać ma do wakacyjnych podróży. Bayonne jest stolicą francuskiego Kraju Basków i jednym z najpiękniejszych miejsc w południowo-zachodniej Francji. Hyundai BAYON również swoją nazwą nawiązuje do Europy.

  Wraz ze wzrostem popularności SUV-ów na całym świecie, Hyundai dostrzegł zapotrzebowanie na model, który będzie zwinnie poruszać się po europejskich miastach, a jednocześnie zapewni wystarczająco dużo miejsca, aby zaspokoić potrzeby Klientów. Wiodące w swojej klasie funkcje łączności i bezpieczeństwa oraz charakterystyczny design sprawiają, że BAYON wyróżnia się w swoim segmencie – przekonuje Andreas-Christoph Hofmann, w iceprezes ds. Marketingu i Produktu w Hyundai Motor Europe.

  Koncern w ciągu ostatniego roku nie próżnował. Oprócz BAYON Hyundai wprowadził na rynek lub zmodernizował siedem nowych modeli, a licząc wszystkie typy nadwozia i warianty układu napędowego było ich aż 20. Oznacza to, że rok 2020 był dla marki rekordowym pod względem ekspansji floty.

  Hyundai BAYON

  Hyundai BAYON stawia na charakterystyczny design

  Założeniem projektantów było wyróżnienie się na rynku SUV-ów nieoczekiwanymi i przyciągającymi wzrok proporcjami oraz charakterystycznymi cechami designu. Samochód miał również nawiązywać do filozofii projektowej Sensuous Sportiness, definiowaną przez harmonię między proporcjami, architekturą, stylistyką i technologią.

  Dzięki wyrazistemu wyglądowi i integracji kluczowych elementów projektowych SUV-ów Hyundai, BAYON wzmacnia kierunek projektowania SUV-ów Hyundai. Liczymy na to, że wyjątkowy i pewny siebie wygląd BAYON-a, wyrażony poprzez mocne linie i światła w kształcie strzał, uczyni go wyjątkowym produktem w szybko rozwijającym się europejskim segmencie B SUV-ów – przekonuje Luc Donckerwolke, Dyrektor Kreatywny Hyundai Motor Group.

  Trzeba przyznać, że Hyundai BAYON wyróżnia się poprzez niecodzienny wygląd. Duże wrażenie robią trzyczęściowe światła główne w połączeniu z wlotami powietrza. Pozioma linia wlotu powietrza i światła do jazdy dziennej podkreślają szerokość, a dolna listwa ochronna potwierdza charakter SUV-a.

  Hyundai BAYON

  Hyundai BAYON – komfort i przestronność

  Uwagę przykuwają parametry samochodu. Przy długości 4180 mm, szerokości 1775 mm i wysokości 1490 mm (lub 1500 mm z 17-calowymi kołami), wymiary samochodu zapewniają idealną równowagę między kompaktowością a wygodą. Rozstaw osi wynosi 2580 mm. Doskonała przestrzeń na nogi zapewni również pasażerom komfortową podróż, niezależnie od tego, czy siedzą na przednich, czy tylnych fotelach. Pasażerowie z przodu mogą cieszyć się 1072 mm miejsca na nogi, podczas gdy pasażerowie z tyłu mają 882 mm. Jako prawdziwy SUV, BAYON oferuje prześwit wynoszący do 183 mm (z 17-calowymi kołami), większy niż większość innych pojazdów segmentu B.

  Hyundai BAYON wyróżnia się w swojej kategorii pod względem bezpieczeństwa. Model oferuje obszerną listę funkcji bezpieczeństwa Hyundai SmartSense, z czego wiele z nich dostępna jest już w podstawowej wersji wyposażenia.

  Jak informuje producent, BAYON został wyposażony w szereg półautonomicznych systemów bezpieczeństwa. Asystent podążania za pasem ruchu (LFA) działa, aby pojazd pozostał wyśrodkowany na pasie. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) najpierw włącza alarm, a następnie, jeśli to konieczne, uruchamia hamulce, aby zapobiec wystąpieniu kolizji. Ta funkcja obejmuje wykrywanie samochodów, pieszych i rowerzystów. Inna zaawansowana funkcja, inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSCC), wykorzystuje dane z systemu nawigacyjnego pojazdu do autonomicznej regulacji prędkości podczas jazdy po autostradzie lub drodze ekspresowej.

  Hyundai BAYON

  Hyundai BAYON jest więc ciekawą propozycją na rynku SUV-ów. Auto przykuwa wzrok nietypowym wyglądem zewnętrznym oraz futurystycznym wnętrzem. Czy samochód stworzony z myślą o Europejczykach faktycznie znajdzie wśród nich uznanie? Na pewno istnieje wiele argumentów za tym, aby faktycznie tak się stało.

  AutoVIPek

   

  Jedna odpowiedź do “Hyundai BAYON – samochód zaprojektowany specjalnie dla Europy”

  1. Aga Sz pisze:

   paskudny

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane