• Menu

  Huczne otwarcie sezonu rolniczego

   POLAGRA PREMIERY 2016Za nami szósta edycja Targów POLAGRA-PREMIERY, która w dniach 21-24 stycznia 2016 roku odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  Jak w skrócie podsumować tegoroczną POLAGRĘ-PREMIERY? Przeszło 380 wystawców, 500 marek, 200 przedstawicieli mediów, 38 produktów wyróżnionych Złotym Medalem MTP, 400 autokarów z całego kraju, setki nowości. Dane te potwierdzają, że branża rolnicza cały czas rozwija się bardzo dynamicznie.

  Sukces Targów POLAGRA-PREMIERY potwierdza także liczba zwiedzających. W tym roku wyniosła ona 45 363 osób. Znakomite grono wystawców przyciągnęło do Poznania osoby decyzyjne z branży rolniczej, jak handlowców, kupców, dealerów, właścicieli gospodarstw rolnych. – To impreza porównywalna z wydarzeniami zagranicznymi na przykład w Hanowerze – zaznacza Grzegorz Bardowski, uczestnik drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony”.

  Okazałe otwarcie sezonu

  Tegoroczna ekspozycja Targów POLAGRA-PREMIERY zajęła ponad 56 000 mkw. Na tak pokaźnej przestrzeni ofertę zaprezentowali branżowy liderzy, a także nowe firmy, które swoje produkty dopiero wprowadzają na polski rynek.

  Podczas Targów zwiedzający mogli zobaczyć doskonałe jakościowo i funkcjonalnie maszyny, sprzęt i narzędzia rolnicze odpowiednio dopasowane do potrzeb właścicieli gospodarstw, które z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy w polu. Wśród wystawców znaleźli się producenci, dystrybutorzy nawozów, nasion czy środków do ochrony roślin. Pokaźną ekspozycję dopełniły pasze, dodatki paszowe, wyposażenie serwisów maszyn rolniczych, sprzęt zootechniczny i weterynaryjny. Podczas Targów można było spotkać także przedstawicieli prasy branżowej, związków i stowarzyszeń.

  POLAGRA-PREMIERY stały się przewodnikiem po polskich i zagranicznych markach rolniczych. Wśród wystawców pojawili się m.in.: Big Dutchman Polska Sp. z o.o., HORSCH, PÖTTINGER, Zetor, John Deere, KORBANEK, Metal-Fach, Poznańska Hodowla Roślin, BIN, KFMR KRUKOWIAK, Grupa Agro7, SaMASZ, Matermacc, DRAMIŃSKI, KUNH, Joskin Polska, New Holland, AGCO Sp. z o.o.  czy Lemken Polska i wiele innych. Swój debiut na Targach miały też URSUS i firma Lely.  Wystawcy przygotowali wiele prekursorskich rozwiązań, które swoją pierwszą odsłonę na krajowym rynku miały właśnie w Poznaniu.

  Program wydarzeń skrojony na miarę

  Inspiracjom i pomysłom na efektywną pracę w polu sprzyjały licznie toczące się na stoiskach rozmowny biznesowe, a także debaty nad najistotniejszymi problemami branży rolniczej i konferencje z udziałem wybitnych specjalistów.

  Podczas czterech dni targowych odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii  w produkcji zwierzęcej, seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep i ciągników w Polsce i Europie firmy Martin & Jacob, wykładzie dr Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat zwiększenia mocy w silniku oraz nowych rozwiązań w sektorze ciągników czy XII Konferencji „Bioenergia w Rolnictwie” zorganizowanej przez wydawnictwo Abrys.

  Bogatą i niezwykle reprezentatywną ofertę dopełniły dwie strefy: precyzyjnego rolnictwa (specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne) i serwisu maszyn rolniczych (urządzenia z zakresu elektromechaniki, diagnostyki, serwisu ogumienia sprzętu rolniczego). Organizatorzy nie pominęli również płci pięknej, której dedykowana była Strefa Nowoczesnej Gospodyni. Targi POLAGRA-PREMIERY minęły także pod znakiem mocy atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji najmłodszych była Strefa Juniora – place zabaw, animacje i konkursy.

  Fot. MTP

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane