logo
logo
logo
logo
kupić opony

Jak z głową kupić opony?
Opublikowano: 15 lutego 2017

Mało kto traktuje opony, jako bardzo ważną część systemu bezpieczeństwa naszego samochodu. A to błąd. Opona to jedyna część pojazdu, która łączy nadwozie z nawierzchnią.

To ona przenosi drgania na elementy podwozia, co wpływa na szybkość zużywania się jego części. To w końcu opona jest odpowiedzialna za trzymanie się samochodu nawierzchni i za drogę hamowania. Jak widać ten niedoceniany przez wielu kierowców „kawałek gumy” to część pojazdu o którą nie tylko warto, ale wręcz trzeba zadbać.

Od czego zacząć kupowanie?

To dziwne, że wciąż najważniejszym kryterium kupowania opon do samochodu, poza odpowiednimi ich wymiarami, jest cena. Im niższa, tym opona jest chętniej kupowana. Dochodzi do paradoksu, że w naszym kraju kwitnie handel oponami używanymi. To wieli błąd. Taka opona jest niewiadomego pochodzenia. Może być oczywiście bieżnikowana, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy nie pochodzi z samochodu, który brał udziału w  kolizji, czy też w wypadku drogowym, wskutek którego została naruszona jej wewnętrzna struktura. To uszkodzenie nie będzie widoczne na zewnątrz, ale może skutkować pęknięciem opony w najmniej oczekiwanym okresie.

Kupując opony warto zajrzeć do testów opracowanych przez specjalistów z zakresu motoryzacji. Można znaleźć ich sporo w prasie motoryzacyjnej oraz na portalach zajmujących się problematyką samochodową. Wynika z nich jedno, tanie, budżetowe opony nie są najlepszej jakości. Nie znaczy to, że ich jakość dyskwalifikuje je od razu, jednak własności takich opon mogą mieć nie tylko negatywny wpływ na bezpieczeństwo, ale również na poszczególne elementy zawieszenia. Kupując opony, warto sięgać po te, które w testach otrzymały co najmniej dobre opinie.

Jak nie przepłacać?

Nie można się sugerować ceną opon podczas ich wyboru. Czasem, w testach podawana jest tzw. Cena sugerowana przez ich producenta. Jest ona często dużo większa niż te rzeczywiste, spotykane w sklepie. Warto więc przejrzeć ceny nie tylko w serwisach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych. CO raz większa grupa właścicieli samochodów decyduje się na zakupy opon w sklepach internetowych. Trzeba przyznać, że ich jakość, jakość obsługi się poprawiła i to znacznie.

Jeszcze nie tak dawno, niektórzy właściciele takich sklepów chcieli się szybko i nie zawsze zgodnie z prawem dorobić, wysyłając niepełnosprawny towar, lub też opony, które miały już kilka lat. Ponadto do ceny opon trzeba było zazwyczaj doliczyć jeszcze ich  transport do miejsca przeznaczenia, co w podsumowaniu sprawiało, że opony były droższe niż w tradycyjnych serwisach i sklepach z oponami. Obecnie w dobrych sklepach internetowych sklepy nie tylko wysyłają zakupione opony za darmo, ale nawet w przypadku, kiedy klient chce je zwrócić, to również to robi na koszt sklepu.

Ponadto trzeba zauważyć, że w takich sklepach jest o wiele większy asortyment. Klient ma możliwość wyboru opon w różnych przedziałach cenowych. A ceny? Ceny są zdecydowanie niższe niż w większości serwisów tradycyjnych. Warto więc kupować z głową.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Gdzie jechać na wakacje autem

Gdzie warto jechać na wakacje autem? 3 popula...

Na wakacje można udać się różnymi środkami transportu - można...
odbojniki

Dlaczego odbojniki to niezastąpiony element w...

Dobrze dobrane odbojniki i bariery przemysłowe to podstawa systemu bie...
tanio ładować elektryka

Jak łatwo i tanio ładować elektryka, samochód...

Samochody elektryczne poruszające się po naszych ulicach już nikogo ni...
Jak sprawdzić czyjąś lokalizację

Jak sprawdzić czyjąś lokalizację w WhatsApp z...

Wraz z rosnącą popularnością komunikatorów internetowych, takich jak W...