• Menu

  Gdzie naprawić samochód ciężarowy po wypadku drogowym?

  Każdy uczestnik ruchu, bez względu na to jakby nie był ostrożny, jest narażony na udział w kolizjach i wypadkach. Szczególnie ciężkie i relatywnie mało zwrotne pojazdy ciężarowe są zagrożone uszkodzeniem wskutek zdarzenia na drodze. Jednocześnie unieruchomienie pojazdu ciężarowego ze względu na uszkodzenie ma bardzo negatywne konsekwencje, przede wszystkim w postaci strat finansowych ponoszonych przez przedsiębiorstwo. Zatem jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wydarzenia, warto wybrać dobry warsztat, w którym zostanie przeprowadzona likwidacja szkód komunikacyjnych.

  Gdzie naprawić samochód ciężarowy

  Likwidacja szkód na koszt ubezpieczyciela

  Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu, również ciężarowego, jest posiadanie ubezpieczenia OC. W takim wypadku likwidacja szkody komunikacyjnej jest finansowana przez ubezpieczyciela. Zatem kiedy dojdzie do zdarzenia, niezbędne jest zgłoszenie szkody komunikacyjnej w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Można zrobić to od razu, z miejsca wypadku. Jednak istnieje też alternatywne rozwiązanie, w którym kwestię tę rozwiązuje autoryzowany serwis wykonujący naprawę. Na rynku działa kilka firm, w których wykonaniu likwidacja szkód komunikacyjnych przeprowadzana jest kompleksowo. Firmy takie zapewniają:

  ● odebranie pojazdu z miejsca zdarzenia,
  ● profesjonalną naprawę pojazdu,
  ● zgłoszenie szkody komunikacyjnej u ubezpieczyciela,
  ● rozliczenie bezgotówkowe.

  Polecamy wybór tego rodzaju usługodawców, u których likwidacja szkód jest usługą kompletną, gdyż jest to po prostu najwygodniejsze rozwiązanie. Wystarczy jeden telefon, aby zapewnić sobie odholowanie pojazdu lub też transport na lawecie. Następnie można liczyć na usunięcie wszelkich szkód i wyręczenie w kwestii zgłoszenia szkody komunikacyjnej. Ponadto likwidacja szkód komunikacyjnych jest przeprowadzana bezgotówkowo. Oznacza to, że warsztat wykonujący naprawę rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

  Likwidacja szkód komunikacyjnych w autoryzowanym serwisie

  Kompleksowość usług to nie jedyna kwestia, na którą warto zwracać uwagę wybierając serwis. Istotne jest również, aby był to warsztat autoryzowany, czyli współpracujący z producentem danego pojazdu. Tylko wtedy można mieć gwarancję montażu oryginalnych części oraz profesjonalnego przeprowadzenia naprawy. Producenci nawiązują współpracę tylko ze sprawdzonymi serwisami, których usługi są świadczone na najwyższym poziomie. Naprawy są przeprowadzane nie tylko bardzo skutecznie i profesjonalnie, ale również szybko, co w przypadku pojazdów ciężarowych jest szczególnie ważne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane