logo
logo
logo
logo
czarter jachtów

Francuski startup Click & Boat na polskim rynku
Opublikowano: 20 listopada 2018

czarter jachtówDługie i ciepłe lato okazało się być idealnym momentem na zaistnienie na polskiej scenie czarterowej.Click & Boat, innowacyjna platforma pozwalająca na czarter jachtów przez internet podsumowała swój pierwszy sezon wakacyjny w Polsce, odnotowując ponad 23 tysiące odwiedzających.

Międzynarodowy rozwój Click & Boat

Click & Boat to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala wynająć łódź online, bezpośrednio od jej właściciela (osoby prywatnej lub profesjonalnego armatora). Firma istnieje od 2013 roku i zdobywa zaufanie żeglarzy w całej Europie. Podsumowując sezon, Click & Boat przyznaje, że to lato było szczególnie udane. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba wszystkich zarejestrowanych na platformie użytkowników wzrosła o 97%, co jest dowodem na bardzo dynamiczny rozwój. Wejście na rynek polski, a także holenderski, rosyjski i grecki niewątpliwie przyczyniło się do tego sukcesu. Ponadto liczba zarejestrowanych jednostek dostępnych na platformie przekroczyła 30 tysięcy, dzięki czemu korzystający ze strony coraz łatwiej mogą znaleźć łódź odpowiadającą ich oczekiwaniom.

Polskojęzyczna wersja strony jest dostępna od lutego 2018 roku i wciąż przyciąga nowych użytkowników. Od momentu jej uruchomienia znacznie wzrosła zarówno liczba osób, które zdecydowały się na rezerwację jachtu na platformie, jak i właścicieli, którzy zarejestrowali na niej swoje jachty. Polscy właściciele z Giżycka i okolic, a także ze Szczecina i Zatoki Gdańskiej (lecz nie tylko) mają okazję zaoferować swoje łodzie za pośrednictwem Click & Boat i tym samym dotrzeć do szerokiej społeczności klientów polskich i zagranicznych.

czarter jachtów

Edouard Gorioux, jeden z dwóch założycieli firmy, tak skomentował dotychczasowe rezultaty obecności Click & Boat w Polsce: „Po zaledwie ośmiu miesiącach, Polska już jest bardzo dynamicznie rozwijającym się rynkiem Click & Boat i zbliża się do naszych głównych rynków. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą ekspansję w Polsce.”

Startup w maju otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 milionów euro, które ma pomóc w dalszym rozwoju międzynarodowym platformy. Aktualnie strona Click & Boat jest dostępna w kilku wersjach językowych (m.in. angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim oraz polskim) i oferuje swoim użytkownikom wsparcie międzynarodowego zespołu obsługi klienta.

Jak działa Click & Boat?

Pływać z Click & Boat można w ponad 25 krajach na świecie. Dostępne na stronie jednostki są zróżnicowane pod względem modeli, standardu i cen, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oferowane są jachty żaglowe i katamarany, łodzie motorowe i pontony RIB, a także skutery wodne. Można je wynająć, w zależności od posiadanego doświadczenia, ze sternikiem lub bez. Platforma, której funkcjonowanie oparte jest o koncept ekonomii współdzielenia, ma na celu połączenie osób zainteresowanych czarterem z właścicielem jachtu, który sam w danym okresie z niego nie korzysta.

Click & Boat stawia na budowanie społeczności, która wymienia się doświadczeniami i opiniami. Platforma umożliwia bezpośredni kontakt z wynajmującymi jachty, dzięki możliwości wysyłania do nich wiadomości. Można skorzystać z ich wiedzy dotyczącej możliwości nawigacyjnych w okolicy i dowiedzieć się więcej na temat oferty czarterowej. Dodatkowym plusem jest możliwość zweryfikowania opinii innych użytkowników. Po zakończeniu rejsu mogą oni bowiem wystawić opinię dotyczącą stanu jachtu oraz kontaktu z właścicielem.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Click & Boat, wśród polskich użytkowników platformy ponad 50% rezerwacji stanowiły łodzie w Chorwacji. Popularne kierunki to również Włochy, Polska i Francja. Dla porównania, na pozostałych rynkach prym wiodły z kolei następujące destynacje: Francja (w szczególności Lazurowe Wybrzeże), Włochy i Hiszpania (z Balearami na czele). Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, popularność zyskują z kolei bardziej odległe kierunki, takie jak Wyspy Kanaryjskie, Karaiby czy Seszele.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Mercedes EQS SUV

Nowy Mercedes EQS SUV – elektryczny luk...

Mercedes oficjalnie zaprezentował w tym miesiącu swoją nowość. Do elek...
żagle

Ekwipunek na rejs – co powinniśmy zabra...

Miłośników żeglarstwa nie brakuje. Nie ma się temu co dziwić, bo jest...
Weekend SPA nad morzem

Weekend spa nad morzem – dlaczego warto?...

Od czasu do czasu każdy potrzebuje chwili relaksu. W takiej sy...