• Menu

  Drutex wysoko w zestawieniu ,,Rzeczpospolitej”

  Drutex, wiodący europejski producent okien pionowych został wyróżniony w tegorocznym zestawieniu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita”. Jako jedyna firma z rankingu Drutex doceniony został w kategorii eksport, za swój dynamiczny rozwój i działalność na rynkach zagranicznych.

  Ponadto Drutex trafił do wąskiego grona pięciu przedsiębiorstw nominowanych do prestiżowego tytułu Orła „Rzeczpospolitej’ w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”.

  Drutex w 500

  Drutex już po raz kolejny z rzędu zanotował  wzrost w prestiżowym zestawieniu najszybciej i najefektywniej rozwijających się firm z Listy 500, obejmującej największe polskie przedsiębiorstwa. Spółka osiągnęła wysoką, bo aż 38 punktową poprawę pozycji w porównaniu do poprzedniego roku, i tym samym znalazła się 363 miejscu.

  Lista 500 w kompleksowy sposób prezentuje zestawienie dokonań największych firm, które tworzą wizytówkę polskiej gospodarki. Ranking jest analizą szerokiego spektrum danych finansowych, obrazuje rozwój, kondycję oraz pozycję konkurencyjną. Docenione zostają przedsiębiorstwa, które wyróżniły się w mijającym roku spektakularnymi wynikami i dynamicznym rozwojem.

  Drutex został doceniony przez kapitułę konkursu za bardzo dobre wyniki i kondycję firmy. Szczególnym osiągnięciem dla spółki jest wyróżnienie w kategorii eksport, potwierdza to skuteczność firmy na globalnym rynku. Produkcja na eksport wynosi aż 73% całkowitej wielkości sprzedaży.

  Drutex eksportuje swoje produkty do większości krajów europejskich, a także do USA, Meksyku, Australii oraz na Bliski Wschód. Strategicznymi odbiorcami są Niemcy, Francja i Włochy, gdzie Drutex od lat umacnia swoją pozycję. Międzynarodowy sukces firmy potwierdza również coraz większa rozpoznawalność marki na rynkach zagranicznych oraz liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte za granicą.

   „Przyznane nam prestiżowe wyróżnienie „Rzeczpospolitej” potwierdza konsekwencję  strategii umacniania naszej pozycji lidera na rynku stolarki okienno-drzwiowej. Najlepszym dowodem sukcesu firmy są wyniki osiągnięte przez nas w 2016 roku, które wyraźnie wskazują, że realizacja polityki opartej na inwestycjach, nowoczesnej technologii, kompleksowym portfolio i stabilności finansowej jest skutecznym i właściwym kierunkiem rozwoju. Spółka dynamicznie umacniania swoją pozycję rynkową w Polsce i za granicą zyskując uznanie w oczach klientów na całym świecie i promując polskie okna za granicą jako wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie produkty. To nasz największy sukces” – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex S.A.

  Ważnym wyróżnieniem w zestawieniu Listy 500 jest także nominacja Drutex’u do tytułu Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”. Przyznawane od 2001 roku statuetki Orzeł „Rzeczpospolitej” otrzymują firmy na podstawie wskaźników, które określają efektywność firmy, jej stabilność oraz zdolność do rozwoju.

  Konsekwencja działania, ciągłe inwestycje w potencjał produkcyjny, zaplecze naukowo-technologiczne, kapitał ludzki i innowacyjność produktów – zdecydowały o miejscu firmy wśród polskich liderów biznesu. Drutex stale zwiększa dynamikę rozwoju, wielkość przychodów oraz poprawia wyniki finansowe, dzięki czemu potwierdza swoją siłę i stabilność na rynku  polskim i zagranicznym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane