• Menu

  Dom z antresolą – odważ się i ciesz się efektem

  Antresola zwykle kojarzy się z wysokimi, surowymi wnętrzami, ale doskonale sprawdzi się także w projektach klasycznych domów, które w aranżacji zupełnie nie przypominają loftów, a przez to są bardziej uniwersalne. Jeżeli więc stoisz przed wyzwaniem, jakim jest projekt nowego domu, a przy tym marzy ci się ciekawe, nieoczywiste rozwiązanie, rozważ dom z antresolą.

  W przypadku mieszkania, najlepiej wysokiego, antresola, czyli innymi słowy półpiętro, pozwala zyskać dodatkowe metry do zagospodarowania w małym metrażu. Jednak równie ważna jak funkcjonalność jest w jej przypadku strona wizualna, dlatego takie rozwiązanie architektoniczne stanowi niewyczerpane źródło inspiracji do wykorzystania przestrzeni również w domu jednorodzinnym.

  Antresola

  Ile pomysłów, tyle zastosowań

  Antresola może mieć różne przeznaczenie – od zacisznej części wypoczynkowej, przez bibliotekę, po pracownię lub gabinet połączony z miejscem spotkań biznesowych – idealny dla osób, które prowadzą działalność i w domu potrzebują także przestrzeni, która zastępuje biuro. Wszystko zależy od pomysłowości mieszkańców i stylu życia, jaki prowadzą.

  Pamiętajmy, że antresola nie musi być pomieszczeniem funkcjonalnym; może po prostu prowadzić do innych pokojów, stanowiąc atrakcyjny element aranżacji wnętrza, który od progu przyciąga spojrzenia.

  Dom otwarty na szczęście

  Antresola w parterowym domu nie tylko zapewnia dodatkową powierzchnię, lecz także optycznie powiększa wnętrze, potęgując wrażenie przestronności. Duża swoboda aranżacji pozwala właścicielom domu zaszaleć i odkryć w sobie artystyczną duszę. O ile jednak zabawa w dekoratora wnętrz to czysta przyjemność, projekt domu z antresolą warto powierzyć fachowcom, którzy mają doświadczenie, wiedzę o współczesnych trendach i portfolio podobnych realizacji, aby mieć pewność, że efekt będzie nam służył długie lata.

  Poza niezwykle ważnymi aspektami estetycznymi domy z antresolą mają jeszcze jedną ważną zaletę. Otwarty salon połączony z półpiętrem daje domownikom poczucie prywatności, a jednocześnie sprzyja rodzinnym relacjom i pozwala spędzać więcej czasu razem.

  Powiew nowoczesności w twoim domu

  W jakich projektach sprawdzi się antresola? Najlepiej pasuje do domów utrzymanych w nowoczesnym stylu. Doskonale komponuje się z surowymi, minimalistycznymi wnętrzami oraz z dużą ilością przeszkleń. Antresola będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku prostych brył i elewacji zdobionych naturalnymi materiałami. Jednocześnie może być ciekawym i efektownym akcentem w klasycznym domu, któremu nada niepowtarzalny charakter.

  Coraz większą popularnością cieszą się wśród klientów domy typu stodoła. Idealnie nadają się one do wykorzystania w projekcie antresoli. Taka otwarta kondygnacja wpuści do pozornie tradycyjnego wnętrza powiew świeżości i nada wnętrzom głębi oraz lekkości.

  Antresola przyciąga wzrok

  Niezależnie od pomysłu na styl domu oraz jego aranżację antresola jak wciąż mało popularne rozwiązanie sprawi, że nasze miejsce do życia będzie wyjątkowe i skutecznie zwróci uwagę naszych gości.

  W projekcie domu są pomieszczenia gospodarcze, które warto dyskretnie ukryć, choćby pralnia, garderoba czy spiżarnia. Są też elementy, które zdecydowanie warto uwzględnić i wyeksponować, aby cieszyły oko każdego, kto przekracza próg domu. Takim niewątpliwie jest antresola, która świetnie się broni i inspiruje do realizacji własnych pomysłów na aranżację, a tych jest zwykle aż nadto.

  Materiał przygotowany przy współpracy z https://jeziorowskie16.pl/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane