Ubezpieczenie turystyczne jest co prawda polisą w pełni dobrowolną, jednak stanowi nieocenioną pomoc podczas krótszych i dalszych podróży. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że w trakcie licznych, trudnych do przewidzenia sytuacji, będziesz mógł liczyć na pomoc. Należy jednak wiedzieć, że oprócz podstawowej polisy podróżnej istnieje także możliwość dokupienia dodatków, które znacznie poszerzają jej zakres. Na które warto szczególnie zwrócić uwagę przed wyjazdem?
O ubezpieczenie turystyczne trzeba zadbać szczególnie w momencie, kiedy wybieramy się za granicę. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy się do wycieczki w towarzystwie rodziny, czy też planujemy dłuższy wyjazd służbowy – zabezpieczenie na czas pobytu w innym kraju może się okazać niezbędne. Oczywiście, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wykupienie polisy podróżnej wiąże się z określonym wydatkiem. By wybrać tę najkorzystniejszą propozycję, warto skorzystać z porównywarki: https://ocenapolis.pl/ubezpieczenie/ubezpieczenie-turystyczne.
Różnić się będzie także zakres ochrony. Zazwyczaj podstawowe ubezpieczenie dla podróżnych obejmuje:
Zanim zdecydujemy się na poszerzenie pakietu ubezpieczeniowego, warto uwzględnić kilka kwestii. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć miejsce, do którego się udajemy, oraz czas pobytu. Duże znaczenie ma też wybór środka transportu, a także to, czy podróżujemy samodzielnie, czy w towarzystwie drugiej osoby. Osoby, które chorują na przewlekłe choroby, również muszą o tym pamiętać, wybierając dodatki do polisy turystycznej.
Możliwości poszerzenia zakresu ochrony w ramach polisy podróżnej są właściwie nieograniczone. Dlatego dość łatwo jest znaleźć wariant, który rzeczywiście będzie odpowiadał potrzebom podróżnego. Oczywiście nie należy również przesadzać i wybierać kilku dodatków naraz, zwłaszcza kiedy większości z nich nie będziemy potrzebować. Tym bardziej, że każdy dodatek oznacza większą sumę, jaką będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie. By obliczyć składkę, można skorzystać ze strony ocenapolis.pl.
Ten wariant zdecydowanie warto rozważyć, ponieważ sytuacje, w których bagaż zostaje skradziony, uszkodzony, zgubiony lub po prostu dociera na miejsce z opóźnieniem, są bardzo częste. We wszystkich przypadkach będziemy mogli liczyć na odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela, co jest szczególnie ważne, gdy wieziemy ze sobą np. drogi sprzęt sportowy bądź elektroniczny.
Polecane dla wszystkich tych, którzy podczas wyjazdu zamierzają uprawiać sporty ekstremalne lub często sięgają po dyscypliny, które wiążą się z dużym ryzykiem doznania uszczerbku na zdrowiu. Z reguły obejmuje to np. spadochroniarstwo, jazdę na nartach poza szlakami czy też wspinaczkę wysokogórską.
Wybierasz się do regionu, skąd często docierają informacje o atakach terrorystycznych? Warto się z tej okazji zabezpieczyć. Dzięki temu będziemy mogli liczyć nie tylko na szybkie zorganizowanie pomocy medycznej, ale także bezpiecznego powrotu do domu.
Jeśli chorujesz na chorobę przewlekłą, podczas wyjazdu może się zdarzyć, że objawy z nią związane staną się bardziej nasilone. Może to spowodować np. zmiana klimatu. Wspomniana klauzula zabezpieczy Cię na wypadek właśnie takiej sytuacji – pomoc medyczna w ramach tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego nie obejmuje takich przypadków.
Dodatek, który zagwarantuje Ci otrzymanie pomocy – czy to doraźnej, czy w postaci odszkodowania – nawet wówczas, gdy doznasz uszczerbku na zdrowiu, pozostając pod wpływem alkoholu.
Tagi: Bezpieczeństwo, polisa, turystyka, ubezpieczenieAkurat klauzulę alkoholową i chorób przewlekłych większość towarzystw ma już włączoną w zakres , choć faktycznie jest jeszcze trochę maruderów i trzymaja się starych zasad . Bardziej bym zwracał uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia , bo tego może zabraknąć .
Dodaj komentarz