logo
logo
logo
logo
Dodatki do polisy turystycznej

Dodatki do polisy turystycznej – o jaką ochronę możesz rozszerzyć ubezpieczenie podróżne?
Opublikowano: 31 października 2020

Ubezpieczenie turystyczne jest co prawda polisą w pełni dobrowolną, jednak stanowi nieocenioną pomoc podczas krótszych i dalszych podróży. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że w trakcie licznych, trudnych do przewidzenia sytuacji, będziesz mógł liczyć na pomoc. Należy jednak wiedzieć, że oprócz podstawowej polisy podróżnej istnieje także możliwość dokupienia dodatków, które znacznie poszerzają jej zakres. Na które warto szczególnie zwrócić uwagę przed wyjazdem?

Dodatki do polisy turystycznej

Co obejmuje podstawowa polisa turystyczna?

O ubezpieczenie turystyczne trzeba zadbać szczególnie w momencie, kiedy wybieramy się za granicę. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy się do wycieczki w towarzystwie rodziny, czy też planujemy dłuższy wyjazd służbowy – zabezpieczenie na czas pobytu w innym kraju może się okazać niezbędne. Oczywiście, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, wykupienie polisy podróżnej wiąże się z określonym wydatkiem. By wybrać tę najkorzystniejszą propozycję, warto skorzystać z porównywarki: https://ocenapolis.pl/ubezpieczenie/ubezpieczenie-turystyczne.

Różnić się będzie także zakres ochrony. Zazwyczaj podstawowe ubezpieczenie dla podróżnych obejmuje:

  • koszty leczenia – jeśli wymagana będzie konsultacja lekarska, przetransportowanie oraz pobyt w szpitalu, a także wykupienie leków, można liczyć na zwrot pieniędzy;
  • akcje ratownicze w górach lub nad wodą – po stronie ubezpieczyciela będzie wypłacenie odszkodowania związanego z kosztami akcji poszukiwawczej, transportu do placówki medycznej czy też doraźnej pomocy;
  • NNW – przydatne w przypadku, kiedy podczas wyjazdu ubezpieczony dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu;
  • assistance – wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia pomoc w nagłych przypadkach, takich jak utrata dokumentów czy kradzież. W ramach assistance z reguły ma się też dostęp do informacji na temat noclegu czy pogody.

Czym się kierować, chcąc wykupić dodatki do ubezpieczenia podróżnego?

Zanim zdecydujemy się na poszerzenie pakietu ubezpieczeniowego, warto uwzględnić kilka kwestii. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć miejsce, do którego się udajemy, oraz czas pobytu. Duże znaczenie ma też wybór środka transportu, a także to, czy podróżujemy samodzielnie, czy w towarzystwie drugiej osoby. Osoby, które chorują na przewlekłe choroby, również muszą o tym pamiętać, wybierając dodatki do polisy turystycznej.

Dodatki do ubezpieczenia turystycznego. Jakie są warte uwagi?

Możliwości poszerzenia zakresu ochrony w ramach polisy podróżnej są właściwie nieograniczone. Dlatego dość łatwo jest znaleźć wariant, który rzeczywiście będzie odpowiadał potrzebom podróżnego. Oczywiście nie należy również przesadzać i wybierać kilku dodatków naraz, zwłaszcza kiedy większości z nich nie będziemy potrzebować. Tym bardziej, że każdy dodatek oznacza większą sumę, jaką będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie. By obliczyć składkę, można skorzystać ze strony ocenapolis.pl.

Ubezpieczenie bagażu

Ten wariant zdecydowanie warto rozważyć, ponieważ sytuacje, w których bagaż zostaje skradziony, uszkodzony, zgubiony lub po prostu dociera na miejsce z opóźnieniem, są bardzo częste. We wszystkich przypadkach będziemy mogli liczyć na odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela, co jest szczególnie ważne, gdy wieziemy ze sobą np. drogi sprzęt sportowy bądź elektroniczny.

Ubezpieczenie sportowe

Polecane dla wszystkich tych, którzy podczas wyjazdu zamierzają uprawiać sporty ekstremalne lub często sięgają po dyscypliny, które wiążą się z dużym ryzykiem doznania uszczerbku na zdrowiu. Z reguły obejmuje to np. spadochroniarstwo, jazdę na nartach poza szlakami czy też wspinaczkę wysokogórską.

Ubezpieczenie od aktów terroryzmu

Wybierasz się do regionu, skąd często docierają informacje o atakach terrorystycznych? Warto się z tej okazji zabezpieczyć. Dzięki temu będziemy mogli liczyć nie tylko na szybkie zorganizowanie pomocy medycznej, ale także bezpiecznego powrotu do domu.

Klauzula chorób przewlekłych

Jeśli chorujesz na chorobę przewlekłą, podczas wyjazdu może się zdarzyć, że objawy z nią związane staną się bardziej nasilone. Może to spowodować np. zmiana klimatu. Wspomniana klauzula zabezpieczy Cię na wypadek właśnie takiej sytuacji – pomoc medyczna w ramach tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego nie obejmuje takich przypadków.

Klauzula alkoholowa

Dodatek, który zagwarantuje Ci otrzymanie pomocy – czy to doraźnej, czy w postaci odszkodowania – nawet wówczas, gdy doznasz uszczerbku na zdrowiu, pozostając pod wpływem alkoholu.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: Jeden komentarz
  • Krzysiek pisze:

    Akurat klauzulę alkoholową i chorób przewlekłych większość towarzystw ma już włączoną w zakres , choć faktycznie jest jeszcze trochę maruderów i trzymaja się starych zasad . Bardziej bym zwracał uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia , bo tego może zabraknąć .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Niejawny kod kreskowy

Zabezpieczanie etykiet, czyli większa autenty...

Grafika i logo na opakowaniu są traktowane jako majątek producenta, kt...
inteligentne urządzenia domowe

Jak zabezpieczyć inteligentne urządzenia domo...

Gadżety i urządzenia w smart domu mogą przechowywać mnóstwo informacji...
Wyjazd pod namiot

Jak zapewnić sobie komfort podczas wyjazdu po...

Wyjazd pod namiot może oznaczać fascynujące przeżycia, często jednak p...
butle gazowe

Czym kierować się podczas zakupu butli gazowe...

Dobrze dobrane butle gazowe zapewniają wysoki poziom elastyczności ora...