• Menu

  Do czego przydają się kamery samochodowe? Dlaczego warto je mieć?

  Kamery samochodowe nie są już gadżetem, który posiadają tylko nieliczne osoby i miłośnicy technologii. Na ich zakup w ostatnich latach decyduje się coraz więcej osób zdających sobie sprawę z korzyści, jakie płyną z posiadania kamerki w aucie. Kamery samochodowe przydają się zarówno w celach rozrywkowych, jak i podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze, gdyż nagranie z nich stanowi cenny i niepodważalny dowód mogący pomóc zarówno nam samym, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

  kamery samochodowe

  Kamery samochodowe i ich podstawowe zadania

  Kamery samochodowe, nazywane także rejestratorami jazdy, to bardzo praktyczne urządzenia nagrywające obraz, dedykowane użytkownikom samochodów. Ich zadaniem jest rejestrowanie wideo podczas jazdy, z czego korzystają zarówno osoby prywatne, jak i zawodowi kierowcy. Nagranie pochodzące z kamerki samochodowej może stanowić cenny dowód w przypadku udziału w wypadku lub innym zdarzeniu drogowym. Kamery samochodowe pozwalają także uwiecznić niebezpieczne sytuacje mające miejsce na drodze, a ich coraz powszechniejsza obecność niejako wymusza na kierujących zachowywanie większej ostrożności podczas jazdy.

  Kamera samochodowa jest kompaktowym urządzeniem, które zapisuje nagranie na karcie pamięci. Większość z nich może być zasilana zarówno z samego auta, jak i posiadać wbudowaną baterię pozwalającą na nagrywanie obrazu bez konieczności jej podłączania do zapalniczki. Jakość nagrywania obrazu może być bardzo zróżnicowana i zależy od parametrów wybranego urządzenia. Nowoczesne kamery samochodowe znanych i cenionych producentów są w stanie rejestrować obraz w doskonałej rozdzielczości, co dodatkowo zwiększa jego moc dowodową. Oprócz klasycznych kamer mocowanych z tyłu lub przodu auta, w sprzedaży dostępne są także takie praktyczne rozwiązania, jak lusterka z wbudowaną kamerą, które są praktyczne i dyskretne.

  Dlaczego warto posiadać kamerę samochodową w aucie?

  Rosnąca z roku na rok popularność kamer samochodowych wynika wprost z ich praktycznego zastosowania. Posiadanie w aucie kamerki przydaje się w przypadku brania udziału w wypadku lub innym zdarzeniu drogowym, którego przebieg może budzić wątpliwości. W przypadku kolizji, każdy kierowca może bowiem twierdzić, że to on ma rację, a rzeczywisty przebieg zdarzenia trudno jest odtworzyć pomimo relacji świadków. Nagranie z kamerki samochodowej staje się natomiast niepodważalnym dowodem, który pozwala policji bezbłędnie stwierdzić winę. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie odpowiedzialności karnej i mandatu temu kierującemu, który nie zawinił.

  kamery samochodowe

  Nagranie z kamery samochodowej może stanowić także cenny dowód w przypadku ubiegania się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Niektóre z urządzeń dostępnych w sprzedaży pozwalają ponadto na rejestrowanie obrazu nie tylko w czasie jazdy, ale także podczas postoju. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, jeśli często zdarza nam się pozostawiać auto na niestrzeżonym parkingu lub, jeśli w przeszłości nasz samochód został uszkodzony przez nieznanych sprawców. Wreszcie, kamery samochodowe pozwalają na uwiecznienie trasy przejazdu w malowniczo położonych miejscach, a pochodzące z nich nagranie może stać się oryginalną pamiątką z wakacji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane