• Menu

  Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

  ubezpieczenie na życieKażdy z nas chciałby zapewnić swojej rodzinie bezpieczną przyszłość. W życiu zdarzają się różne sytuacje i nikt nie jest w stanie przewidzieć nagłej choroby lub wypadku, które bywają przyczyną trwałego inwalidztwa lub śmierci.

  Czy warto kupić ubezpieczenie na życie? A jeśli tak, to co warto wziąć pod uwagę podczas wybierania polisy?

  Dla kogo?

  Ubezpieczenie na życie może wykupić każdy, ale nie zawsze skorzystanie z takiej oferty ma sens. Z całą pewnością powinny się nad nią zastanowić osoby, które już założyły własną rodzinę – w razie gdy ich zabraknie, ktoś przecież musi otrzymać pieniądze gwarantowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

  Osoby w podeszłym wieku i samotne, które nie mają żadnych bliskich, mogą więc z takiej polisy zrezygnować. Jeśli jednak mamy rodzinę, a w dodatku jesteśmy jej jedynym lub głównym żywicielem, ubezpieczenie na życie to doskonały sposób, aby zapewnić najbliższym niemałe wsparcie finansowe w razie śmierci lub trwałego inwalidztwa i utraty zdolności do pracy.

  Oczywiście istnieją też inne metody na zagwarantowanie stabilności rodzinie w razie wspomnianych wyżej sytuacji. Może to być chociażby prowadzenie rachunku oszczędnościowego, co wymaga pewnej samodyscypliny; albo inwestowanie posiadanych środków finansowych w różne instrumenty, które jednak bywa zbyt ryzykowne i powoduje straty, zamiast przynosić zyski. Wykupienie polisy należy do najpewniejszych sposobów zabezpieczenia rodziny po naszej śmierci lub w razie choroby.

  Jak działa ubezpieczenie na życie?

  Polisa na życie gwarantuje, że w razie choroby, kalectwa albo śmierci Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci nam lub naszym bliskim odszkodowanie. Wysokość kwoty otrzymywanej w tego typu sytuacjach zależna jest od wpłacanych składek. Oferta tego typu ubezpieczeń jest ogromna, ale można je zasadniczo podzielić na indywidualne i grupowe.

  Pierwsze z wymienionych zawierane są pomiędzy jedną osobą, a ubezpieczycielem. W przypadku ubezpieczeń grupowych polisa obejmuje grupę ludzi, np. pracowników przedsiębiorstwa, a składki są tu zazwyczaj niższe niż w ubezpieczeniach indywidualnych.

  Jak wybrać?

  Wybór polisy na życie niesie ze sobą poważne skutki finansowe – umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na wiele lat, a nierzadko wiąże się z niemałymi wydatkami. Właśnie dlatego warto poświęcić nieco czasu na porównanie ofert oraz sprecyzowanie swoich oczekiwań i możliwości, aby podjąć właściwą decyzję.

  W przeciwnym razie może okazać się, że pomimo poniesienia sporych kosztów, nie możemy liczyć na satysfakcjonujący poziom ochrony. Wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór polisy bez żadnych dodatków, na rynku istnieją jednak ubezpieczenia połączone z różnego rodzaju inwestycjami.

  Tutaj warto jednak być ostrożnym i rozważnie wybierać tego typu produkty, ponieważ mogą się one wiązać z pewnym ryzykiem. Należy też dokładnie przeczytać treść umowy przed jej podpisaniem i szczegółowo zapoznać się z wyłączeniami, czyli sytuacjami, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

  Szukasz najlepszego ubezpieczenia na życie? Sprawdź oferty na amoney.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane