• Menu

  Dlaczego warto kupić dom z rynku pierwotnego?

  dom z rynku pierwotnegoDomy z rynku pierwotnego to idealne rozwiązanie dla ludzi planujących przeniesienie się na peryferia dużego miasta.

  Budynki wznoszone przez deweloperów są nie tylko atrakcyjne architektonicznie, ale zapewniają również wysoką funkcjonalność i standard wykończenia oraz wszelkie udogodnienia zapewniające wygodę i komfort.

  Wysoka jakość pod każdym względem

  Nowo powstałe osiedla domów wielo – i jednorodzinnych tworzone są z myślą o sprostaniu wysokim wymaganiom potencjalnych nabywców. Domy deweloperskie wznoszone są zwykle na terenach wcześniej nieosiedlonych. Dzięki temu wokół takiego osiedla powstaje zupełnie nowa, funkcjonalna infrastruktura – np. odpowiednio duże parkingi.

  Nieruchomości z rynku pierwotnego powstają przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Do budowy domów coraz powszechniej wykorzystuje się tworzywa charakteryzujące się wysoką izolacyjnością akustyczną oraz dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, jak np. silikat stosowany do murowania ścian. Wybór tego rodzaju materiałów pozwala m.in. na redukcję hałasu dobiegającego z zewnątrz czy obniżenie kosztów ogrzewania domu.

  Zakup domu z rynku pierwotnego to gwarancja jakości zastosowanych materiałów i wykonania. Taka nieruchomość, w przeciwieństwie do domów z rynku wtórnego, zwykle pozbawiona jest ukrytych wad i nie powinna wymagać dodatkowego remontu.

  Wykończenie domu pod klucz

  Deweloperzy coraz częściej oferują domy niemal w pełni gotowe do zamieszkania z tzw. opcją wykończenia pod klucz. Jest to bardzo dobre, a zarazem wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą dopilnować pracowników odpowiedzialnych za roboty wykończeniowe. Nabywcy decydujący się na zakup domu w wysokim standardzie mogą być pewni, że materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza będą z najwyższej półki, a sprzęt AGD, który zagości w kuchni pochodził będzie od renomowanych producentów.

  Jak wybrać odpowiednią część miasta?

  Rozważając zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, warto wnikliwie zastanowić się, w której części miasta winna się ona znajdować. W dużej metropolii wybór mieszkania nierzadko determinowany jest przez korzystny dojazd do pracy. Dlatego też wybór lokalizacji pada zwykle na jedną z pobliskich dzielnic. Przed ostateczną decyzją warto jednak zweryfikować, czy wybrana część miasta jest bezpieczna. W tym celu pomocny z pewnością okaże się Ranking Dzielnic Otodom stworzony w oparciu o opinie mieszkańców danej dzielnicy. Z tego badania wynika, że poszukując bezpiecznego rejonu np. w stolicy, warto sprawdzić domy jednorodzinne w Warszawie na Wilanowie.

  Decydując się na zakup domu od dewelopera można także wybierać pomiędzy różnymi usytuowaniami budynków na osiedlu i wybrać najdogodniejszą dla siebie opcję. W Polsce istnieją firmy, które pomagają w odbiorach domów z rynku pierwotnego oraz analizą umów deweloperskich.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane