• Menu

  Dlaczego Chatboty są istotne dla biznesu?

  Chatbot, to program komputerowy, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do prowadzenia konwersacji z ludźmi w języku naturalnym. Zastosowanie Bota w firmie, może przynieść wiele korzyści.

  Chatbot

  1. Zapewnia całodobową obsługę. Często zdarza się, że interesanci szukają informacji o firmie, lub dokonują zakupów w godzinach wieczornych, lub nocnych. W obecnych czasach, gdy jesteśmy przyzwyczajeni do natychmiastowego otrzymywania odpowiedzi na pytania, całodobowa obsługa klienta jest wręcz niezbędna.

  2. Pozwala markom dotrzeć do większej liczby klientów.  Ponieważ jest wykorzystywany w często używanych komunikatorach wielu klientów preferuje taki kontakt z marką. Otwiera to nowy kanał komunikacji oprócz tradycyjnego telefonu, czy maila.

  3. Chatbot często jest używany do zbierania informacji oraz leadów. Coraz częściej korzysta się z jego pomocy podczas szukania potencjalnych pracowników.

  4. Zbiera informacje na temat konsumentów a przede wszystkim  ich upodobań, dlatego  może przesyłać im spersonalizowane oferty.

  5. Łatwo pozyskuje oraz obsługuje klienta na rynkach światowych. Bota nie ograniczają bariery językowe, a odpowiednio przygotowany może prowadzić konwersację w kilku językach.

  6. Doskonale radzi sobie z prowadzeniem promocji. W przypadku, gdy produkty cieszą się dużym zainteresowaniem, dobrą opcją będzie wdrożenie Bota, który będzie promował produkty lub usługi jednocześnie pomagając w ich doborze.

  7. Narzędzie remarketingowe. Bot to idealny sposób na porzucone koszyki w sklepie internetowym.  Jeśli klient nie dokonał transakcji za pierwszym razem, nasz wirtualny asystent może wysłać przypomnienie dołączając do niego rabat.

  Korzyści z zastosowania Chatbota można wymieniać wiele. Im bardziej zaawansowany technologicznie, tym większy wachlarz możliwości posiada.

  Obecne Boty dzielą się na dwa rodzaje – pierwszy z nich jest oparty na regułach. Wirtualny asystent reaguje na pytania rozmówcy na zasadzie schematu pytanie-odpowiedź wykorzystując słowa kluczowe. Wspomniany Bot znany np. z aplikacji Facebook Messenger realizuje się idealnie przy subskrypcjach, planowaniu wizyt,  rezerwacji lotu, hotelu, zamówieniach, itd.

  Drugi rodzaj oparty jest na tzw. sztucznej inteligencji – uczy się prowadzić konwersację na przykładzie wcześniej przeprowadzonych rozmów.  Rozumie kontekst rozmowy, wraz z jej intencją, nie zaś tylko słowa kluczowe, kojarząc dane z wiadomości z informacją zawartą w bazie danych.

  Chatbot pozwala na znaczną automatyzację procesów sprzedażowych, dając możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i  czasu.

  Aby osiągnąć podobny efekt w zwykłych warunkach, należałoby zatrudnić i przeszkolić  nawet kilku pracowników, Bot zaś może wspomóc pracę przy obsłudze, reklamacji, sprzedaży, reklamie, przyjmowaniu bezpiecznych płatności itp.

  Użyteczność wirtualnego asystenta zależy nie tylko od jego możliwości technologicznych, ale też i od naszej inwencji twórczej przy jego wykonaniu.

  Źródło: https://www.mysocialseller.com/

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane