• Menu

  Czym są programy partnerskie w marketingu?

  afiliacjaProgramy partnerskie, inaczej marketing afiliacyjny, ma szerokie zastosowanie w marketingu internetowym. Na czym polega afiliacja i kiedy najlepiej ją zastosować?

  Chyba każdy z na spotkał się z programami partnerskimi. Można zobaczyć je między innymi na blogach internetowych oraz forach, a także innych prywatnych stronach, ponieważ to one są najczęściej miejscem prezentacji programów tego rodzaju. Afiliacja ma najczęściej postać boksów lub linków w treści, które prowadzą do strony sklepu internetowego, banku czy innej firmy.

  Aby możliwe było uzyskanie odpowiednich rezultatów, należy zbudować sieć afiliacyjną i tym samym otworzyć nowy kanał reklamy produktów i usług oraz ich sprzedaży. W sieci afiliacyjnej programów partnerskich uczestniczy wiele podmiotów, które prezentujemy poniżej.

  • Właściciel sieci afiliacyjnej – jest to firma, inaczej provider, który posiada system do prowadzenia programów partnerskich. Umożliwia on prowadzenie akcji przez reklamodawców oraz partnerów sieci.
  • Reklamodawca – to firma, która udostępnia partnerom swoje produkty lub usługi w ramach sieci afiliacyjnej i zapewnia im wynagrodzenie prezentację reklamy.
  • Partner – jest to właściciel strony, na której prezentowane są produkty reklamodawcy.
  • Klient – korzysta ze strony partnera, który zarabia wtedy, gdy klient dokona akcji na stronie, na przykład kliknie w link, dokona zakupu.

  Dzisiaj afiliacja jest bardzo popularną metodą prowadzenia promocji w internecie, która niesie korzyści zarówno dla partnerów, jak i dla reklamodawców, którzy mogą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów i poprawić świadomość swojej marki poprzez rozpowszechnianie jej produktów i usług. Dodatkowym atutem korzystania z programów partnerskich dla firm jest ich przystępna cena.

  Więcej informacji dotyczących afiliacji można znaleźć w serwisie AdNext.pl, który specjalizuje się w e-marketingu i nowych technologiach. AdNext.pl to bogate źródło informacji dla każdego zainteresowanego prowadzeniem skutecznej reklamy w internecie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane