logo
logo
logo
logo

Czym jeździć w pracy, czyli wybór aut firmowych
Opublikowano: 25 kwietnia 2016

Wiele firm i przedsiębiorstw oferuje swoje usługi na terenie całej Polski, a nawet za granicą, co wiąże się z koniecznością dalszych wyjazdów na spotkania z Klientami. W takiej sytuacji niezbędna jest pełna mobilność, co stwarza konieczność nabycia auta lub nawet kilku aut firmowych. Jak dokonać tego zakupu w sposób opłacalny i korzystny dla interesów firmy?

Auto firmowe – zakup czy leasing?

Zakładając swoją firmę od podstaw, mamy naprawdę wiele wydatków i inwestycji. W takim momencie zakup nowych samochodów za gotówkę może być, delikatnie mówiąc, kiepskim posunięciem. Najprawdopodobniej zaczęlibyśmy swoją przygodę z biznesem od długu, z którego być może długo byśmy nie wyszli, a który szybko dałby się nam we znaki. Nie da się ukryć, że to zbyt wielki koszt, który powoduje tylko niepotrzebne zamrożenie kapitału. Dlatego przedsiębiorcy, chcąc zakupić auto firmowe – bądź więcej pojazdów przystosowanych do profilu firmy, np. dostawczych – wybierają leasing.

Co to takiego? Mówiąc krótko, to forma wynajmu nowych samochodów dla firmy na raty spłacane co miesiąc. Po zakończeniu umowy leasingowej takie auta firmowe mogą zostać wykupione przez firmę, ale za mniejszą kwotę – nawet 60% ich wartości. Wykup samochodów nie jest jednak obowiązkowy – możemy równie dobrze oddać je dealerowi na koniec umowy i wziąć nowe auta firmowe. Biorąc auta w leasingu, koszty jego użytkowania możemy wpisać do kosztów uzyskania przychodu, poza tym firma leasingowa ma obowiązek wykonywać wszelkie naprawy i przeglądy samochodu podczas trwania umowy.

Jakie auto firmowe wybrać?

Nie da się ukryć, że auto firmowe to wizytówka naszego przedsiębiorstwa. Dlatego dobrze jest zdecydować się na model nowoczesny, bezpieczny i mało awaryjny. Auta brane w leasing mają nam służyć kilka lat, gdyż tyle zwykle trwa umowa leasingowa. W tym czasie nasze auto firmowe może już wyraźnie się zużyć, a na rynku motoryzacyjnym zdąży pojawić się jego nowsza, lepsza wersja. Aby więc uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, lepiej wybrać samochód, który zapewni nam większy komfort i będzie godnie reprezentował firmę na zewnątrz. Niektóre marki samochodów oferują atrakcyjną flotę samochodową dla przedsiębiorstw.

Jedną z nich jest Skoda. Ich propozycja skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych firm, a możliwości leasingowe są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każda firma może wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie. Do wyboru mamy: leasing z niską końcową wartością, leasing z wysoką końcową wartością oraz wynajem długoterminowy. Jakie korzyści przynosi firmie skorzystanie z oferty leasingowej Skody? Jest ich kilka, między innymi:

  • zwiększa się płynność finansowa firmy;
  • nie angażujemy zbyt dużych środków na zakup aut firmowych;
  • oszczędzamy czas dzięki prostym procedurom zawarcia umowy leasingowe;
  • możliwość dopasowania wysokości rat leasingowych do własnych potrzeb;
  • raty leasingu można wliczyć w koszty uzyskania przychodu;
  • dostępność atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń.

Jeżeli więc zależy nam na znalezieniu solidnych aut dla firmy, a jednocześnie nie chcemy na ten cel przeznaczać zbyt wielu pieniędzy, warto pomyśleć o leasingu i zapoznać się z jego formami oraz ofertami dostępnymi na rynku.

Tagi: , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

leasing paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne w ramach leasingu...

W erze rosnącej świadomości ekologicznej i dynamicznego rozwoju techno...
wynajem

Na czym polega wynajem długoterminowy aut?...

W dzisiejszych czasach ciężko jest nam wyobrazić sobie funkcjonowanie...
Opel w leasingu

Opel w leasingu konsumenckim — sposób na jazd...

Jeśli szukasz sposobu na jazdę wymarzonym modelem Opla, leasing jest w...
leasing

Szykujesz się do leasingu? Sprawdź, jakie opł...

Zanim złożysz podpis na umowie leasingowej, warto dowiedzieć s...