• Menu

  Czym jest refinansowanie pożyczki?

  Zaciąganie pożyczek krótkoterminowych jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, a co ważne są to szybkie pieniądze bez wychodzenia z domu, bo wniosek można złożyć online. Problem powstaje jednak w przypadku gdy nie ma się możliwości w terminie oddać długu. Wybawieniem z takich opresji będzie refinansowanie pożyczki, dlatego zwolennicy chwilówek powinni zaznajomić się z tym tematem, a nie czekać aż do drzwi zapuka komornik.

  refinansowanie pożyczki

  Na czym faktycznie polega refinansowanie pożyczki?

  Wszystkie niemal internetowe pożyczki udzielane są na stosunkowo krótki czas, czyli ich spłata musi nastąpić w kilka bądź kilkanaście dni. Należy pamiętać, iż jest to czas zwrotu nie tylko długu, lecz także wszelkich doliczonych kosztów, bo rozpatrzenie winsoku nie zawsze jest darmowe, jak i odsetek. Jednym słowem mówiąc, trzeba oddać wiele więcej, niż się pożyczyło. Nieoddanie pieniędzy w ustalonym terminie może spowodować lawinę przykrych konsekwencji, a na pewno do drzwi zapuka pracownik firmy windykacyjnej. Każdy dzień opóźnienia to dodatkowe koszty więc nie ma na co czekać, warto od razu wystąpić do firmy pożyczkowej o refinansowanie długu.

  Pojęcie to brzmi dla wielu dość obco, jednak jest to zaciąganie kolejnej pożyczki, by móc spłacić tą przeterminowaną. Co ważne, firmy, które zajmują się refinansowaniem, załatwiają wszelkie formalności za klienta. Należy jednak pamiętać, by wcześniej zgłosić firmie, która jako pierwsza udzieliła wsparcia gotówkowego, że nie jest się w stanie spłacić zadłużenia w wyznaczonym terminie, a refinansowanie pożyczki może potrwać kilka dni. Można to zrobić poprzez panel klienta na stronie pożyczkodawcy. Termin, w jakim zostanie takie oświadczenie przesłane, też jest bardzo ważny. Należy to zrobić przed upłynięciem terminu spłaty, bo każdy dzień zwłoki zamyka drogę do polubownego załatwienia sprawy.

  Jak działa refinansowanie – czy faktycznie się to opłaca?

  Najprościej mówiąc refinansowanie to spłata pożyczki drugą pożyczką. Wydawać by się mogło, że jest to idealna droga do kolejnych problemów finansowych, jednak nie mając wyjścia, dzięki temu zyska się dodatkowy czas na uzbieranie potrzebnej kwoty. Niestety wnioskując o taki rodzaj pomocy, trzeba znów liczyć się z dodatkowymi kosztami, bo refinansowanie nie jest darmowe. Należy uiścić opłatę do firmy, która załatwi wszystkie formalności. To, w jakiej wysokości zależeć już będzie przede wszystkim od kwoty.

  Takie informacje każda firma pożyczkowa powinna udostępniać w swoim regulaminie, więc bez trudu można je znaleźć i wybrać najkorzystniejszą opcję. Istotny jest również fakt, że pożyczka refinansująca przyznawana jest tylko i wyłącznie w kwocie, na jaką opiewała stara pożyczka. Nie można dobrać sobie więcej pieniędzy. Środki przelewane są z jednej firmy do drugiej bez udziału pożyczkobiorcy. Odpowiadając na pytanie, jak działa refinansowanie, można śmiało powiedzieć, że pozwala uzyskać nowy termin spłaty, a co za tym idzie, pożyczkobiorca dostaje dodatkowy czas na zgromadzenie potrzebnej gotówki. Problem ze spłatą pożyczki przestaje być groźny.

  Czy refinansowanie jest bezpieczne?

  Wnioskowanie o refinansowanie pożyczki jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób mających problem ze spłatą długu, o ile oczywiście będą w stanie spłacić kolejny w podanym terminie. Tutaj niestety także jest haczyk, o którym warto wiedzieć. Jeśli pojawi się problem ze spłatą pożyczki i konieczne będzie zaciągnięcie kolejnej, wnioskowanie o refinansowanie jest kosztownym posunięciem. Przez nierozważne decyzje można naprawdę popaść w spirale zadłużenia, a niestety łatwość zaciągania chwilówek sprzyja temu bardzo. Mimo iż obecnie obowiązuje ustawa anty lichwiarska to i tak prywatne firmy pożyczkowe udzielając refinansowania, pobierają nawet 40% od udzielanej pożyczki.

  Końcowe koszty zależą od wysokości pożyczki oraz od czasu jej spłaty, ale małe sumy nie będą to na pewno. Zamiast zastanawiać się, jak działa refinansowanie pożyczki, warto zastanowić się, czy zaciąganie szybkich pożyczek online jest dobrym wyjściem z sytuacji. Owszem, czasem zdarzenia losowe popychają do takich decyzji i każdy może mieć problem ze spłatą chwilówki, jednak jeśli sytuacja będzie notorycznie się powtarzała, a termin spłaty będzie kolejny raz z rzędu odraczany to lepiej wynegocjować z firmą pożyczkowa możliwość rozłożenia długu na raty niż narażać się na dodatkowe koszty związane ze spłatą długu długiem. Taki proceder nie może przecież trwać w nieskończoność. Wpaść w pętle zadłużenia jest dziś bardzo łatwo, jednak wyjść z niej jest bardzo trudno.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane