• Menu

  Pożyczki dla firm na szybki rozwój

  Pożyczki dla przedsiębiorców budzą pewne obawy, jednak dzięki nim można znacznie poprawić konkurencyjność firmy i zdobyć więcej intratnych zleceń. Z pomocą kredytu nie tylko zmniejsza się ryzyko utraty płynności finansowej, ale i inwestuje się w nowe technologie. Jakie są zalety uzyskania pożyczki na firmę?

  pożyczki dla firm

  Czy warto korzystać z pożyczki dla firm?

  Udzielenie pożyczki dla firm jest szybkie, zwłaszcza, gdy zdolność kredytową oblicza się na podstawie wyciągów z rachunku bieżącego przedsiębiorstwa. Kwota pożyczki jest wtedy niewysoka, jednak uproszczone formalności sprawiają, że uzyskuje się ją nawet tego samego dnia.

  Pożyczki dla firm jednoosobowych można uzyskać bez zabezpieczeń rzeczowych. Nie trzeba korzystać z zastawów hipotecznych, na samochód lub majątek firmowy. Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zaciąga kredyt bez ryzykowania własnym majątkiem lub majątkiem firmowym. Wystarczy, że złoży prosty wniosek, a uzyska nawet kilkanaście tysięcy złotych na bieżące opłacanie kosztów działalności gospodarczej.

  Dodatkowo pożyczki firmowe bez BIK są udzielane przez firmy pozabankowe, które nie wymagają składania skomplikowanych wniosków i przedstawiania licznych zaświadczeń. Przedsiębiorca może pożyczyć kilka tysięcy złotych, nawet gdy niedawno otworzył działalność i nie może liczyć na wsparcie w banku.

  Kredyty na prowadzenie własnej działalności gospodarczej umożliwia zakup dodatkowych maszyn, surowców do produkcji, przygotowanie kampanii promocyjnej lub wykonanie innych ważnych czynności, by usprawnić działanie przesiębiorstwa. Właściciel firmy może sam zadecydować, na co wyda pożyczoną kwotę, gdyż oferta banku lub firmy pozabankowej daje mu pełną dowolność w tym zakresie.

  Pożyczka inwestycyjna na działalność gospodarczą

  Pożyczki inwestycyjne dla przedsiębiorców są przyznawane na konkretny cel związany z rozbudową firmy. Inwestycja w rozwój przedsiębiorstwa powinna być przemyślana, gdyż bank ocenia, jakie są szanse na jej powodzenie. Na tej podstawie instytucja podejmuje decyzję, czy firma ma szansę rozwinąć się dzięki pożyczce.

  Pożyczka inwestycyjna jest przeznaczona zarówno dla dużych, jak i małych lub średnich firm. Za jej pomocą można przykładowo stworzyć sklep internetowy. Pozyskane w banku pieniądze przeznaczy się na budowę platformy sprzedażowej i jej promocję w sieci. W przypadku zakładu produkcyjnego możliwa jest natomiast inwestycja w nową linię produkcyjną, dzięki której zwiększy się konkurencyjność firmy na rynku. Możliwe są również inne inwestycje, które powinno się opisać szczegółowo w biznesplanie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane