• Menu

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna?

  Nie ma wątpliwości, że fotowoltaika jest rozwiązaniem, które się opłaca. Pozwala ona na produkowanie i wykorzystanie energii słonecznej dla własnych celów.

  Inwestorzy, którzy podejmują decyzję o korzystaniu z odnawialnych źródeł energii, mniej lub bardziej świadomie wpływają na poprawę jakości powietrza w całej Polsce. Panele fotowoltaiczne, poza oszczędnością, mają też wiele innych zalet. Jakich?

  W ostatnich latach w naszym kraju, kilkadziesiąt tysięcy osób zdecydowało się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Liczba ta wciąż wzrasta, tak jak wzrasta świadomość Polaków i ich pragnienie uniezależnienia się od prądu z elektrowni.

  Jak w praktyce działa fotowoltaika?

  Najmniejsze jednostki promieni słonecznych, nazywane są fotonami. Padając na zamontowaną na waszym dachu instalację fotowoltaiczną, wprawiają w ruch elektrony. W ten właśnie sposób powstaje prąd stały, nie nadający się do wykorzystania. By był użyteczny, musi trafić do inwertera, który zrobi z niego prąd zmienny. To właśnie on uruchamia wszystkie urządzenia w Waszym domu. Laptop, telewizor, pralka, zmywarka i inne potrzebują właśnie prądu zmiennego.

  Fachowy montaż i poprawnie dobrana moc instalacji zagwarantują Wam optymalne działanie paneli. By przyniosła ona właścicielom najwięcej korzyści, powinna być montowana na południowej stronie dachu, pod kątem mniej więcej 30/35 stopni. Jeśli wasz dach nie pozwala na taki montaż instalacji, fotowoltaika na gruncie też spisze się świetnie.

  Fotowoltaika dla rolnika, domu i firmy to rozwiązanie ekologiczne

  Aspekt ekologiczny, jaki wiąże się z panelami fotowoltaicznymi to coś niezwykle ważnego. Fotowoltaika jest rozwiązaniem bardzo przyjaznym dla środowiska. W trakcie jej pracy nie uwalniają się żadne zanieczyszczenia. Warto zaznaczyć, że korzystanie z panel jest proste, praktycznie bezobsługowe i łatwe w rozbudowie. Moc instalacji zależy tylko od Was i tego na ile paneli się zdecydujecie. Jeśli wasze zapotrzebowanie z jakichś przyczyn wzrośnie, możecie rozbudować instalację fotowoltaiczną.

  Fotowoltaika czy się opłaca?

  Krąży wiele błędnych opinii, że w Polsce jest zbyt mało słońca, by fotowoltaika się opłacała. To mit, jakich mało. Panele pracują cały czas. Nawet w pochmurny dzień docierają do nich promienie słoneczne. Oczywiście jest to pewnie ilość mniejsza niż w słoneczny lipcowy dzień, jednak nie da się ukryć, że inwestycja w fotowoltaikę w Polsce jest opłacalna.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie