• Menu

  Czego szukamy w Internecie?

  najpopularniejsze hasłaInternet to dla wielu najważniejszy kanał informacji. Potwierdzają to statystyki, wirtualny świat zastąpiła telewizję, odtwarzacze CD, DVD, gazetę, pochłania nas tak bardzo, że spędzamy logujemy się do niego średnio na 12 godzin tygodniowo.

  Po informacje do sieci sięga już nie tylko młodzieży, ale i osobom w średnim wieku. Według najnowszych badań CBOS  osoby w wieku od 18 do 34 lat, a także większość osób w wieku 35–54 lata codziennie korzysta z internetu.

  Możemy znaleźć w nim wszystko, co tylko chcemy. Ciężko przewidzieć  co w danym roku będzie najbardziej wyszukiwanym tematem, bo internet tworzą nie tylko blogerzy, vlogerzy, znane marki, dziennikarze, ale przede wszystkim internauci.

  Opublikowany niedawno raport „Rok w wyszukiwarce” zdradza, jakie frazy wpisywali do przeglądarki Google w 2017 roku polscy internauci.

  Google: najpopularniejsze hasła

  Najpopularniejsze hasła dotyczyły sportu, zwłaszcza mundial w Rosji i skoków narciarskich. Równie często szukaliśmy przepisów, najczęściej wpisywaliśmy zapytanie rozpoczynające się od słowa „jak”. I tutaj najpopularniejsze pytanie brzmiało: Jak suszyć grzyby?

  W internecie poszukiwaliśmy również informacji o polskich serialach, najczęściej: „Ucho Prezesa”, „Diagnoza” oraz „Belle Epoque”. Obok filmów interesowały nas teleturnieje, a przede wszystkim „Milionerzy”.

  W Google internauaci wpisywali pytania, zaczynających się od zwrotów „Co to jest”, „Gdzie jest”, „Dlaczego”, np.: Co to jest spinner? Gdzie jest burza? Dlaczego nie ma Na dobre i na złe? Jak widać zapytania dotyczyły życia codziennego.

  W top hasłach Google 2017 roku znalazły się informacje o zaginionych osobach, artystach, którzy odeszli, wydarzeń sportowych, konkursów i gorących premier filmowych. Dla potwierdzenia udostępniamy listę dziesięciu fraz, które w minionym roku zyskały na popularności.

  1. Magdalena Żuk
  2. Zbigniew Wodecki
  3. Ucho Prezesa
  4. Losowanie Mistrzostw Świata 2018
  5. Miss Polski 2017
  6. Miss Supranational 2017
  7. Eurowizja 2017
  8. Skoki narciarskie 2017
  9. San Escobar
  10. Ciemniejsza strona Greya

  Na świecie internauci do internetowej przeglądarki wpisywali zapytania o huraganie, najnowszym modelu iPhone`a, znanym dziennikarzu, narzeczonej księcia Harry`ego, amerykańskim muzyku. Oto szczegółowa lista:

  1. Hurricane Irma
  2. iPhone 8
  3. iPhone X
  4. Matt Lauer
  5. Meghan Markle
  6. 13 Reasons Why
  7. Tom Petty
  8. Fidget Spinner
  9. Chester Bennington
  10. India National Cricket Team

  Czym internet zaskoczy nas w nowym roku nie jest w stanie nikt przewidzieć. Zatem czekamy na zestawienie 2018.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane