• Menu

  Cukierek albo psikus – wirtualna odsłona Halloween

  Halloween2 Halloween już na dobre zagościło w polskiej popkulturze. Co więcej, to anglosaskie święto coraz częściej jest sezonowym motywem przewodnim w środkach masowego przekazu, a w świecie internetowych gier wręcz dominuje

  Idea tego święta najmocniej zakorzeniona jest w kulturze amerykańskiej, gdzie obchodzone jest ono bardzo hucznie i radośnie. W Polsce popularność Halloween rośnie z roku na rok, dlatego też coraz częściej pojawia się ono w środkach masowego przekazu, w tym w grach komputerowych, gdzie w sposób interaktywny możemy uczestniczyć w niecodziennych sytuacjach, wydarzeniach i – co najważniejsze – ekscytujących przygodach. Nic więc dziwnego, że taka forma relaksu zyskuje bardzo dużo zwolenników.

  Jesień, a zwłaszcza zbliżające się święto Halloween, to idealny czas na zapoznanie się z grami, które wprowadzą nas w świat grozy o niepowtarzalnej atmosferze. To również doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi lub do zoorganizowania imprezy, którą urozmaici wirtualna przygoda w halloweenowym świecie, dzięki grom komputerowym. Taka zabawa doskonale wprowadzi nas w mroczny klimat tego święta, tym bardziej, że wspólne granie to doskonały sposób spędzania czasu nie tylko dla dorosłych, ale także ciekawy pomysł na organizację zabawy dla dzieci.

  Wśród wielu rodzajów gier dużą sympatią użytkowników cieszą się gry przeglądarkowe (ang. browser games), które umożliwiają nam rozrywkę poprzez przeglądarkę internetową. Cieszą się one niesłabnącą popularnością od momentu powstania, a ich sukces spowodowany jest zapewne dostępnością.

  Portal Poki.pl zainspirował się również halloweenową tradycją i przygotował w tym roku propozycje, które doskonale wpisują się w specyfikę tego święta. Dostęp do oferowanych przez portal gier jest całkowicie bezpłatny, dodatkowo nie wymagają one instalacji jakichkolwiek dodatkowych aplikacji, co oznacza, że wymagania jakie należy spełniać, żeby rozpocząć przygodę, ograniczają się do posiadania przeglądarki i połączenia z Internetem. Platforma jest bardzo funkcjonalna, a jej zaletą jest na pewno łatwość w obsłudze.

  Wszechobecne motywy głów wyciętych w dyni, duchów, wampirów, zombi czy upiorów tworzą klimat zabawy wymieszanej z horrorem. Efekty wykorzystane w grach są bardzo realistyczne, co gwarantuje fascynujące przeżycia i emocjonujące przygody.

  Halloween3Nowa kolekcja gier od Poki przenosi nas w głębię mglistego lasu lub do nawiedzonych, mrocznych alejek, gdzie czeka na nas prawdziwa magia Halloween. Grając, usłyszymy szelest liści, wyrzeźbimy sami swoją dynię, udekorujemy dom i przywitamy gości w przebraniu. Wśród dostępnych gier znajdziemy wiele takich, które nawiązują bezpośrednio do znanych filmów animowanych, co z pewnością przyciągnie najmłodszych. Zabawa z grami Poki przygotuje ich na tę niezwykłą i pełną wrażeń noc.

  Platforma Poki.pl na pewno pozwoli nam zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy lub szkole, uaktywni nasze logiczne myślenie lub po prostu pozwoli miło spędzić czas.

  Jedna odpowiedź do “Cukierek albo psikus – wirtualna odsłona Halloween”

  1. Mannta pisze:

   Ja osobiście nie przepadam za Halloween – jest to amerykańskie święto i nie widzi mi się zbytnio wplatanie go w kulturę polską. Co innego moja siostra – ona wręcz szaleje za Halloween do tego stopnia, że każdego roku przebiera się za dziwne stwory, ogląda filmy dotyczące tego ‚święta’ i gra w jakieś dziwne gry (pierwsza z brzegu – ubieranki.eu/ubieranki/7548/wdzianko-na-halloween.html). Nie rozumiem tak dużej fascynacji tym dniem, ale co poradzić 😛

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane