• Menu

  COVID 19 – ROSJA zarejestrowała szczepionkę

  Jak poinformował w południowym wydaniu rosyjski kanał telewizyjny „Rossija” powołując się na dzisiejszą (11.08.2020) poranną informację prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina, Rosja zarejestrowała jako pierwsza na świecie szczepionkę przeciwko koronaworusowi Covid – 19.

  szczepionka Covid – 19

  Putin oświadczył to na spotkaniu z członkami rządu i poprosił ministra zdrowia Michaiła Muraszkę o dokładniejsze informacje na temat szczepionki. – Wiem, że działa całkiem skutecznie, zapewnia stabilną odporność i przeszła wszystkie niezbędne kontrole – dodał Putin. Rosyjska szczepionka, opracowana przez naukowców z Moskiewskiego Instytutu Gamaleja, została zatwierdzona do użycia po mniej niż dwóch miesiącach testów na ludziach.

  W popołudniowym serwisie informacyjnym „Wiesti” kanału Rossija pokazano fragmenty wystąpienia Władimira Putina na porannym spotkaniu z członkami rządu. Poinformował on m.in., że w pracach nad szczepionką pracowało kilka instytutów naukowych, w tym również wojskowy, a także jego córka. Złożył też gratulacje naukowcom, którzy opracowali tę szczepionkę. Z innych informacji tego programu wynika, że została ona przebadana klinicznie i zapewnia ochronę przed koronawirusem Covid-19 przez dwa lata. Wkrótce rozpocznie się jej masowa produkcja oraz szczepienie nią ochotników. Napływają już na nią zamówienia także ze świata.

  Od kilku tygodni rosyjska TV, w tym kanały dostępne w Polsce w sieciach kablowych, informowały o pracach nad szczepionką, przedstawiały reportaże z badań nad nią, a także o innych środkach badanych lub już stosowanych w szpitalach Federacji Rosyjskiej w trakcie leczenia pacjentów. Co najmniej kilkakrotnie także o szczepieniu ochotników, przede wszystkim żołnierzy i lekarzy, a także rezultatach tego szczepienia i o badaniach klinicznych szczepionki.

  Zatwierdzenie szczepionki do użycia oznacza, że możliwe jest rozpoczęcie akcji masowych szczepień przeciwko COVID-19. Masową jej produkcję zapowiedział już telewizyjny kanał „Rossija”

  (CEZ)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane