logo
logo
logo
logo
szczepionka Covid – 19

COVID 19 – ROSJA zarejestrowała szczepionkę
Opublikowano: 11 sierpnia 2020

Jak poinformował w południowym wydaniu rosyjski kanał telewizyjny „Rossija” powołując się na dzisiejszą (11.08.2020) poranną informację prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina, Rosja zarejestrowała jako pierwsza na świecie szczepionkę przeciwko koronaworusowi Covid – 19.

szczepionka Covid – 19

Putin oświadczył to na spotkaniu z członkami rządu i poprosił ministra zdrowia Michaiła Muraszkę o dokładniejsze informacje na temat szczepionki. – Wiem, że działa całkiem skutecznie, zapewnia stabilną odporność i przeszła wszystkie niezbędne kontrole – dodał Putin. Rosyjska szczepionka, opracowana przez naukowców z Moskiewskiego Instytutu Gamaleja, została zatwierdzona do użycia po mniej niż dwóch miesiącach testów na ludziach.

W popołudniowym serwisie informacyjnym „Wiesti” kanału Rossija pokazano fragmenty wystąpienia Władimira Putina na porannym spotkaniu z członkami rządu. Poinformował on m.in., że w pracach nad szczepionką pracowało kilka instytutów naukowych, w tym również wojskowy, a także jego córka. Złożył też gratulacje naukowcom, którzy opracowali tę szczepionkę. Z innych informacji tego programu wynika, że została ona przebadana klinicznie i zapewnia ochronę przed koronawirusem Covid-19 przez dwa lata. Wkrótce rozpocznie się jej masowa produkcja oraz szczepienie nią ochotników. Napływają już na nią zamówienia także ze świata.

Od kilku tygodni rosyjska TV, w tym kanały dostępne w Polsce w sieciach kablowych, informowały o pracach nad szczepionką, przedstawiały reportaże z badań nad nią, a także o innych środkach badanych lub już stosowanych w szpitalach Federacji Rosyjskiej w trakcie leczenia pacjentów. Co najmniej kilkakrotnie także o szczepieniu ochotników, przede wszystkim żołnierzy i lekarzy, a także rezultatach tego szczepienia i o badaniach klinicznych szczepionki.

Zatwierdzenie szczepionki do użycia oznacza, że możliwe jest rozpoczęcie akcji masowych szczepień przeciwko COVID-19. Masową jej produkcję zapowiedział już telewizyjny kanał „Rossija”

(CEZ)

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

dieta ketogeniczna

Jaka jest najlepsza dieta ketogeniczna? Opini...

Dieta ketogeniczna stała się ostatnio bardzo popularna. Na czym polega...
psychotropy

Psychotropy – sztuczny spokój. Konsekwencje n...

Nikt z nas nie jest w stanie uniknąć stresu w życiu. Czasy, w jakich ż...
cukier

W sklepach cukru brak! – zamiast paniki...

W ostatnich dniach najbardziej pożądanym produktem spożywczym jest cuk...
przekąski bakaliowe

Czy warto jeść przekąski bakaliowe?...

Przekąski bakaliowe to świetna i przede wszystkim zdrowa alternatywa d...