logo
logo
logo
logo

Coraz więcej wypadków w pracy
Opublikowano: 17 kwietnia 2018

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że najprawdopodobniej za rok 2017 zostanie odnotowany wzrost liczby wypadków przy pracy – twierdzi Jan Obojski z Koalicji Bezpieczni w Pracy

Dane z pierwszych trzech kwartałów wykazują wzrost o około 1 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Co gorsza, największą dynamikę w tym zakresie widać w kategorii wypadków ciężkich (prawie 18 proc.) i śmiertelnych (12 proc.). Badanie „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2017” przeprowadzone przez Koalicję Bezpieczni w Pracy na reprezentatywnej grupie 300 przedsiębiorstw z sektora MŚP pokazuje, że w jednej z najważniejszych części gospodarki, jaką są małe i średnie przedsiębiorstwa, nadal istnieje potrzeba edukacji w zakresie zapewniania bezpiecznych warunków pracy. Niemal 25 proc. badanych przedsiębiorców zadeklarowało, że nie ma wpływu na poziom bezpieczeństwa w swojej firmie. Tymczasem w tym sektorze na pracodawcy odpowiedzialność ta spoczywa w sposób szczególny.

Wśród pozytywnych wniosków płynących z badania na pewno jest fakt, że pracodawcy mają świadomość, że wysoki poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy przynosi firmie korzyści ekonomiczne. Dobrym przykładem może być branża warsztatów motoryzacyjnych, która nieustannie profesjonalizuje się. Wprowadzana jest odpowiednia gospodarka odpadami, pracownicy mają zapewniane środki ochrony indywidualnej, a klient pełną transparentność kosztów usługi.

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

praca w teatrze

Jacy specjaliści są potrzebni w teatrze...

Tajemniczy świat teatru od dawna przyc...
Praca w Niemczech

Praca w Niemczech – na jaki kurs warto pójść,...

Warunki finansowe w Polsce, szczególnie względem zachodnioeuropejskich...
Ubezpieczenie od utraty pracy

Ubezpieczenie od utraty pracy – jak działa, k...

Ubiegasz się o kredyt długoterminowy? W takim razie istnieje d...
podwyżki wynagrodzeń

Na jakie podwyżki wynagrodzeń możemy liczyć w...

Często śmiejemy się, że najprzyjemniejszym momentem pracy jest wypłata...