• Menu

  Coraz więcej wypadków w pracy

  Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że najprawdopodobniej za rok 2017 zostanie odnotowany wzrost liczby wypadków przy pracy – twierdzi Jan Obojski z Koalicji Bezpieczni w Pracy

  Dane z pierwszych trzech kwartałów wykazują wzrost o około 1 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku. Co gorsza, największą dynamikę w tym zakresie widać w kategorii wypadków ciężkich (prawie 18 proc.) i śmiertelnych (12 proc.). Badanie „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2017” przeprowadzone przez Koalicję Bezpieczni w Pracy na reprezentatywnej grupie 300 przedsiębiorstw z sektora MŚP pokazuje, że w jednej z najważniejszych części gospodarki, jaką są małe i średnie przedsiębiorstwa, nadal istnieje potrzeba edukacji w zakresie zapewniania bezpiecznych warunków pracy. Niemal 25 proc. badanych przedsiębiorców zadeklarowało, że nie ma wpływu na poziom bezpieczeństwa w swojej firmie. Tymczasem w tym sektorze na pracodawcy odpowiedzialność ta spoczywa w sposób szczególny.

  Wśród pozytywnych wniosków płynących z badania na pewno jest fakt, że pracodawcy mają świadomość, że wysoki poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy przynosi firmie korzyści ekonomiczne. Dobrym przykładem może być branża warsztatów motoryzacyjnych, która nieustannie profesjonalizuje się. Wprowadzana jest odpowiednia gospodarka odpadami, pracownicy mają zapewniane środki ochrony indywidualnej, a klient pełną transparentność kosztów usługi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane