• Menu

  Co zostawił PPP w firmie TWERD?

  Michał Twerd, właściciel firmy TWERD

  Michał Twerd, właściciel firmy TWERD

  O wpływie nagrody „Polski Produkt Przyszłości” na działalność przedsiębiorstwa rozmawiamy ze Michałem Twerdem, właścicielem firmy TWERD

  Jakie zmiany zaszły w firmie TWERD od otrzymania nagrody w konkursie Produkt  Przyszłości w 2015 roku?

  Michał Twerd – Konkurs Polski Produkt Przyszłości w znacznej mierze wypromował nasz sztandarowy produkt, czyli typoszereg przemienników częstotliwości MFC710, przyczyniając się tym samym do rozwoju firmy i w efekcie wybudowania nowej siedziby posiadającej bardzo dobre warunki pracy i profesjonalne wyposażenie.

  Jak w tej chwili wygląda ta technologia, za którą zostali państwo nagrodzeni?

  Michał Twerd – Nowe urządzenia montażowe oraz doskonale wyposażone w profesjonalny sprzęt i aparaturę badawczą laboratoria pozwalają na produkcję dobrych jakościowo i bardzo złożonych technologicznie układów energoelektronicznych. Znacznie ograniczony został wysiłek fizyczny oraz poprawiono warunki i bezpieczeństwo pracy.

  Innowacyjność wydaje się być państwa domeną. Prowadzą państwo prace naukowo-badawcze, realizują projekty w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

  Michał Twerd – Jak na niewielką firmę bez wsparcia kapitału zagranicznego najbardziej napawa nas dumą to, że poza działalnością produkcyjną prowadzimy także prace naukowo-badawcze. Największym osiągnięciem było opracowanie i wdrożenie do produkcji typoszeregu przemienników częstotliwości jednofazowych typu AFC i trójfazowych typu MFC, w tym z tzw. prostownikiem aktywnym umożliwiającym zwrot energii do sieci zasilającej. Jest to rozwiązanie proekologiczne, ze względu na odzysk energii hamowania. Ponadto opracowaliśmy trójpoziomowe przemienniki częstotliwości na napięcia zasilania 1150V i 3300V, przeznaczone dla przemysłu wydobywczego i metalurgicznego, inwertery do napędu i szybkiego ładowania akumulatorów pojazdów

  elektrycznych, inwertery do elektrowni wodnych, słonecznych i wiatrowych. Na bazie naszych produktów zrealizowaliśmy wiele indywidualnych aplikacji, w tym automatyzację linii do produkcji tektury w Żytomierzu na Ukrainie.

  Czego dotyczą najbliższe plany?

  Michał Twerd – Będą to przede wszystkim dalsze prace badawczo-wdrożeniowe nad inwerterami przeznaczonymi dla odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, sieci inteligentnych czyli smart grid i magazynów energii elektrycznej.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

   

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane