logo
logo
logo
logo
Nowy Komitet KIG

Nowy Komitet w KIG-u
Opublikowano: 9 lipca 2018

Podczas posiedzenia Prezydium KIG został powołany nowy Komitet ds. Innowacji Technologii i Różnorodności, a jego przewodniczącym został Maciej Sadowski (prezes fundacji Startup Hub Poland). Komitet będzie kontynuował prace zapoczątkowane przez Zygmunta Grajkowskiego, ale temat innowacji poszerzy o zagadnienia innowacji społecznych oraz sytuacji migrantów na polskim rynku pracy.

Zakres działań:

  • Promocja różnorodności w innowacyjnych branżach polskiego przemysłu i przedsiębiorczości startupowej.
  • Podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw (ze specjalnym uwzględnieniem organizacji członkowskich KIG) na rynkach globalnych poprzez: wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wzajemną kooperację oraz edukację.
  • Działania na rzecz otwarcia polskich uczelni wyższych, większej cyrkulacji talentów, przyciąganie polonijnych naukowców i międzynarodowych specjalistów do uczelni w kraju.
  • Rozwój i doskonalenie polityki zachęcania talentów technologicznych i przedsiębiorców do wyboru Polski jako kraju prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Promocja migracji technologicznej jako wartościowego importu na rzecz gospodarki oraz rodzaju inwestycji bezpośredniej, którą przedstawiciele globalnej klasy kreatywnej dokonują na rzecz wybranej przez siebie gospodarki.
  • Ochrona praw pracowniczych i promocja bezpiecznego środowiska pracy, w tym dla pracowników-migrantów, w szczególności dla kobiet migrantek i osób mających niepewne zatrudnienie.
  • Promocja niedyskryminującego prawa i praktyk oraz regulacji na rzecz zrównoważonego rozwoju w obszarze high-tech.
  • Osiągnięcie wyższego poziomu wydajności gospodarczej poprzez dywersyfikację, modernizację technologiczną i innowacje w oparciu o transfer najlepszych praktyk.
  • Zapewnienie kobietom pełnego i efektywnego udziału w procesach decyzyjnych na wszystkich szczeblach w życiu ekonomicznym, naukowym i publicznym oraz równe szanse w pełnieniu funkcji zarządczych.

 

Tagi: , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Bartosz Tomczyk

Biznes w telefonie. Czy nadchodzi “era m-comm...

Rok 2020 mija w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznes...
Bartosz Tomczyk

Finansowanie startupów – stopy zwrotu m...

Stworzenie efektywnego systemu obrotu papierami wartościow...
Jak skutecznie uruchomić przedsięwzięcie biznesowe

Nowe początki. Jak skutecznie uruchomić przed...

Jak uruchomić biznes i odnieść rynkowy sukces? Wszystkie osoby, które...