• Menu

  Co to jest multiroom i dlaczego warto go mieć?

  Co to jest multiroomW wielu domach, gdzie znajduje się jeden telewizor, często co wieczór mają miejsce spory – co oglądać?

  Gdy dwie osoby mają różne preferencje, wówczas trudno znaleźć seriale, filmy czy transmisje, które zainteresują obie. Kiedy mamy do czynienia z rodziną z dziećmi, sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej.

  Ojciec chce oglądać mecz, żona serial, a dzieci – bajki. W takiej sytuacji dobrze postawić na Multiroom – jest to rozwiązanie, dzięki któremu każdy może oglądać, co chce – kiedy chce!

  Multiroom – jak działa?

  Czym jest Multiroom i jak działa? Mówiąc w prosty sposób, Multiroom to usługa dająca możliwość oglądania różnych programów na kilku telewizorach jednocześnie. Nie oznacza to konieczności podpisywania kilku umów z operatorem. Wszystko ma miejsce w ramach jednego abonamentu. Takie rozwiązania oferują niektórzy dostawcy telewizji kablowej, jak np. INEA.

  Większość operatorów oferujących to rozwiązanie dostarcza dekoder dodatkowy – lub dekodery, w zależności od tego, na ilu telewizorach chce się mieć niezależną telewizję. Od dostawcy usługi zależy również, czy będzie to dekoder zwykły, czy wyposażony w nagrywarkę. We wszystkich przypadkach znika problem odmiennych preferencji co do oglądanych programów i o tej samej porze każdy może cieszyć się tym, co lubi. Oczywiście rozwiązanie to jest polecane w sytuacji, gdy w domu jest więcej niż jeden odbiornik telewizyjny.

  Działa to podobnie jak telewizja online. Na przykład – gdy w gospodarstwie domowym są dwa laptopy podłączone do internetu, każdy użytkownik może oglądać co innego bez wpływu na to, co robi druga osoba na drugim urządzeniu. W ten sam sposób Multiroom zapewnia każdemu domownikowi ciągły, nieprzerwany dostęp do ulubionych programów. Wraz z dodatkowym dekoderem otrzymuje się również pilota.

  Czy warto postawić na Multiroom?

  Multiroom jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które niektórzy operatorzy oferują wraz z pakietem usług. Jeśli dostarczany jest jako usługa dodatkowa, wówczas oczywiście należy za niego dopłacać co miesiąc. Kwota uzależniona jest od konkretnego dostawcy. Różni się także w zależności od tego, ile dodatkowych dekoderów otrzymujemy. Tu warto od razu zauważyć, że ich liczba to także kwestia dostawcy – minimalne oferty to dwa dekodery, największe – nawet sześć. Dzięki takim elastycznym rozwiązaniom można dopasować ofertę do swoich potrzeb.

  A czy warto? Ponieważ Multiroom daje wygodę i niezależność wszystkim użytkownikom – jak najbardziej. Docenią to zwłaszcza posiadacze dużych rodzin. Oczywiście należy dopasować liczbę dodatkowych dekoderów do liczby używanych w domu telewizorów. Dodatkową zaletą usługi mogą być dekodery z nagrywarkami, pozwalające każdemu domownikowi na zarejestrowanie jego ulubionych programów, a następnie obejrzenie ich w wolnych chwilach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane